بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزارت خزانه‌داری آمریکا به رسمیت شناختن کنگره تحت رهبری مخالفان در ونزوئلا را تأیید کرد

وزارت خزانه داری ایالات متحده با صدور یک مجوز تازه امکان انجام برخی تراکنش‌های مالی با خوان گوایدو، رهبر مخالفان در ونزوئلا، را فراهم کرده است. این اقدام، که با وجود تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا انجام شده، مؤید حمایت واشنگتن از این سیاستمدار به عنوان رهبر مشروع آن کشور است.
این مجوز که روز دوشنبه صادر شد و جایگزین نمونه مشابه قبلی می‌شود، همچنین با صدور اجازه تراکنش‌های مالی خاص با مجلس ملی ونزوئلا و بعضی افراد دیگر، در عمل تمدید دوره فعالیت این مجلس تحت کنترل مخالفان را به رسمیت می‌شناسد.
دوره فعالیت این مجلس زمانی تمدید شد که جریان اصلی مخالفان، انتخابات پارلمانی ۶ دسامبر در ونزوئلا را تحریم کرد. در آن انتخابات که مخالفان و اکثر دموکراسی‌های غربی آن را نه آزاد و نه منصفانه توصیف کردند، حزب حاکم سوسیالیست متحد نیکلاس مادورو به راحتی پیروز شد. دیوان عالی ونزوئلا هفته پیش طی حکمی تمدید یکساله دوره فعالیت مجلس ملی تحت کنترل مخالفان را بی‌اعتبار دانست و راه متحدان مادورو برای در اختیار گرفتن این نهاد در ماه جاری را هموار کرد.
واشنگتن در ژانویه ۲۰۱۹، گوایدو، رهبر مخالفان در ونزوئلا، را به عنوان رهبر راستین این کشور عضو اوپک به رسمیت شناخت. دولت پرزیدنت ترامپ انتخابات سال ۲۰۱۸ ونزوئلا را که به پیروزی مجدد مادورو انجامیده بود، تقلب‌آمیز خواند و از آن زمان کاراکاس را هدف تحریم و فشارهای دیپلماتیک فزاینده قرار داده است.
ایالات متحده و بیش از ۶۰ کشور جهان، خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت و مشروع ونزوئلا به رسمت شناخته و خواستار کناره‌گیری تشکیلات نیکلاس مادورو شده‌اند.
وزارت خزانه داری ایالات متحده در مجوز صادره تاکید کرده است که تراکنش مالی با مجلس ملی مورد تائید مادورو مجاز نیست .
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »