بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزارت خارجه ایران: تهران چیزی بیشتر یا کمتر از برجام را قبول ندارد

سعید خطیب ‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز دوشنبه در نشست خبری خود، راجع به مذاکرات هسته‌ای در وین گفت که ایران «به آمریکا توصیه می‌کند که وقتی به وین باز می‌گردد، چیزی بیشتر از برجام مطالبه نکند.»
او گفت جمهوری اسلامی نیز چیزی کمتر از برجام را قبول نمی‌کند و افزود که «در این صورت مطمئناً می‌توان به سرعت به یک توافق پایدار و قابل اتکا رسید.»
روز جمعهٔ، گذشته با پایان یافتن دور هشتم مذاکرات وین، نمایندگان کشورهای بریتانیا، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای اعلام کردند که مذاکرات به مراحل پایانی رسیده و اکنون به تصمیمات سیاسی نیازمند است.
سعید خطیب‌زاده روز دوشنبه این تصمیم سیاسی را متوجه آمریکا کرد و گفت: «منتظر هستیم تصمیم‌های سیاسی واشینگتن به گروه چهار به اضافه یک اعلام شود».
آمریکا به‌طور غیر مستقیم از طریق کشورهای باقیمانده در برجام با ایران در ارتباط است. خطیب ‌زاده همچنین گفت در زمینه رفع تحریم‌ها مواردی وجود دارد که هنوز به نتیجه نرسیده و طرف غربی باید در این باره تصمیم بگیرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »