بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزارت خارجه ایران از «بررسی» به تعویق افتادن اعدام احمدرضا جلالی خبر داد .

سخنگوی وزارت خارجه ایران دربارهٔ حکم اعدام احمدرضا جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی ایرانی سوئدی زندانی در ایران، می‌گوید که «درخواست داده‌اند اجرای حکم در زمان دیگری انجام شود که در حال بررسی است.»
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سعید خطیب ‌زاده روز دوشنبه در نشست خبری خود مدعی شد که احمدرضا «جلالی سه سال قبل دستگیر شده و حکم امنیتی دارد و از طریق یکی از کشورهای اروپایی بر ضد امنیت ملی ایران کار کرده و باعث خسارات جانی علیه دانشمندان ما شده‌است. برخی گروکشی‌ها قابل قبول نیست. حکم جلالی صادر شده است.»
او با وجود این اضافه کرد: «درخواست داده‌اند اجرای حکم در زمان دیگری انجام شود که در حال بررسی است. قوه قضائیه این کار را پیگیری می‌کند.»
سعید خطیب ‌زاده در مورد کسانی که «درخواست داده‌اند» اطلاعاتی نداد، اما چهار روز پیشتر، انریکه مورا، مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا، در پایان سفر به تهران روز جمعه خبر داده بود که از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی را متوقف کنند.
آقای مورا در توییتی که صبح جمعه، ۲۳ اردیبهشت، منتشر کرد همچنین نوشت که از مقامات ایران خواسته است که آقای جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی ایرانی سوئدی، را «بر اساس بشردوستی» آزاد کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »