بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزارت ارشاد «برای پاسداشت زبان فارسی» به پلیس متوسل می‌شود

وزیر ارشاد جمهوری اسلامی روز دوشنبه در مصاحبه‌ای گفت که اگر فرهنگ ‌سازی برای حفظ زبان و ادبیات فارسی موثر نباشد، این وزارتخانه به نیروی انتظامی متوسل خواهد شد.
اشاره محمدمهدی اسماعیلی، وزیر ارشاد، به نام‌گذاری اماکن و فروشگاه‌ها است. در حکومت جمهوری اسلامی، همواره تلاش شده است که از کاربرد نام‌های خارجی جلوگیری شود.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، آقای اسماعیلی گفت: «جایی که اطلاع ‌رسانی و فرهنگ ‌سازی نتیجه‌بخش نباشد، از نیروی انتظامی برای پاسداشت زبان وادبیات فارسی بهره خواهیم برد تا از آسیب رسیدن به زبان و ادبیات فارسی جلوگیری کنیم.»
اشاره این وزیر در دولت ابراهیم رئیسی به فرهنگ ‌سازی در حالی است که خود اذعان کرده است که «در بخش پاسداشت زبان فارسی به خودم و همکارانم نمره خوبی نمی‌دهم».
در آذرماه سال جاری نیز خبری در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به نقل از رئیس پلیس اماکن تهران منتشر شد که بر اساس ابلاغیه وزارت ارشاد، استفاده از نام‌های محلی ترکی، کردی، لری، و شمالی برای واحدهای صنفی پایتخت ممنوع خواهد بود.
در همان زمان رسانه‌های داخل ایران از جمله خبرگزاری مهر گزارش دادند که بر اساس ابلاغیه جدید این وزارتخانه، واحدهای صنفی در تهران فقط می‌توانند «نام‌ فارسی» انتخاب کنند و استفاده از نام‌های محلی فقط در شهر و استان‌های مرتبط مجاز است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »