بنياد مسيحي ايرانيان
new

ورزش چه زمانی برای مبتلایان به کووید ۱۹ خطرناک است؟

متخصصان می‌گویند افراد مبتلا به عفونت کووید ۱۹ باید از ورزش پرهیز کنند، حتی اگر علائمی نداشته باشند.

به گزارش بیزینس اینسایدر؛ تخمین زده می‌شود که ۴۰ درصد از افراد آلوده به این عفونت هیچگاه علائمی از خود نشان نمی‌دهند. با این حال، متخصصان توصیه کرده‌اند که بیماران با (تب، بدن درد و تورم غدد لنفاوی) و یا بدون علائم، حداقل برای یک هفته تا ۱۰ روز پس از مثبت بودن آزمایش، ورزش نکنند.

دکتر الکس کوک، استاد طب ورزشی دانشگاه لنور- راین در کالیفرنیای شمالی می‌گوید: ورزش‌های با ریتم تند می‌تواند در واقع سیر عفونت را حتی برای این بیماران بدتر کند. چون ورزش شدید به طور موقت عملکرد ایمنی بدن را کاهش می‌دهد.

به گفته وی؛ حتی اگر احساس بیماری نمی‌کنید، پس از یک هفته بی‌تحرکی نسبی، آرام‌آرام ورزش را شروع کرده و میزان و شدت آن را هر هفته ۱۰ درصد افزایش دهید.

دکتر کوک تاکید می کند: از هر ۵ بیمار بستری مبتلا به کووید ۱۹، یک بیمار به میوکاردیت مبتلا می‌شود؛ التهاب عضله قلب که می‌تواند باعث آسیب‌های مهلک شود. این التهاب می‌تواند حتی پس از رفع علائم کووید ۱۹ ادامه یابد. بیشتر افراد مبتلا به میوکاردیت همراه با ورزش سبک علائمی مانند درد قفسه سینه، تپش قلب، سرگیجه یا تنگی نفس را تجربه می‌کنند. بنابراین اگر با اولین حرکت ورزشی، هر یک از این علائم را تجربه کردید، ورزش را متوقف کرده و در اسرع‌وقت از پزشک مشاوره بگیرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »