بنياد مسيحي ايرانيان
new

واکنش وزارت خارجه به توقیف نفتکش ایران در اندونزی

سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد که منتظر دریافت اطلاعات بیشتری از اندونزی درباره نفتکش توقیف شده ایرانی است. این مقام ایرانی ضمن فنی دانستن موضوع گفته است در کشتیرانی این موضوعات همواره وجود داشته است.
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه ششم بهمن (۲۵ ژانویه) در نشست خود با خبرنگاران گفت ایران منتظر دریافت اطلاعات بیشتری از سوی دولت اندونزی است.
خطیب زاده افزود: «چرا که برخی اطلاعات ضد و نقیض در این باره دریافت کردیم؛ البته این موضوع فنی است و در کشتیرانی این موضوعات همواره وجود داشته است. همچنین سفارت ما در اندونزی و وزارت امور خارجه در حال پیگیری این موضوع هستند.»
سخنگوی وزارت خارجه درباره “اطلاعات ضد و نقیض” و اینکه قبلا چه زمانی چنین مواردی اتفاق افتاده توضیح بیشتری نداده است اما تاکید کرد که سازمان بنادر، شرکت صاحب کشتی، وزارت خارجه و سفارت ایران در اندونزی پیگیر این مسئله هستند.
ماجرای توقیف کشتی چه بود؟
گارد ساحلی اندونزی یک روز پیش، یکشنبه پنجم بهمن دو نفتکش ایرانی و پانامایی را درمنطقه ساحلی پونتیانک توقیف کرد. اندونزی این دو نفتکش را به نقض مقررات ازجمله نشان ندادن پرچم ملی، خاموش کردن سامانه ناوبری و راداری و انتقال غیرقانونی نفت متهم کرده‌است.
ویسنو پرامادیتا، سخنگوی آژانس امنیت دریایی اندونزی گفته است که تانکر ام‌تی هورس (MT Hourse) با پرچم ایران و تانکر ام‌تی فریا (MT Frea) با پرچم پاناما در آب‌های غرب استان کالیمانتان توقیف شده‌اند.
تحریم‌های شدید صنعت نفت ایران از سوی آمریکا، مقامات جمهوری اسلامی را مجبور کرده است نفت ایران را در آب‌های آزاد به دیگر نفتکش‌ها منتقل کنند. در این گونه موارد سامانه‌های ناوبری و راداری و تشخیص هویت نفتکش‌ها را خاموش می‌کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »