بنياد مسيحي ايرانيان
new

واکنش تحریک آمیز کره شمالی: دومین آزمایش موشکی در یک هفته

به‌ رغم انتقادهای شدید آمریکا و شورای امنیت، کره شمالی بار دیگر اقدام به انجام یک آزمایش موشکی جدید نموده است. خبر انجام این آزمایش موشکی از سوی رسانه‌های ژاپن و فرماندهی ارتش کره جنوبی اعلام شده است.
آژانس خبری ژاپنی “کیودو” بامداد روز سه‌شنبه ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) خبر آزمایش یک موشک بالستیک توسط کره شمالی را منتشر کرد. گفته می‌ شود این موشک از ظرفیت حمل کلاهک هسته‌ای برخوردار بوده است. این خبر از سوی فرماندهی نظامی کره جنوبی نیز تایید شده است.
این در حالی است که سازمان ملل با صدور چند قطعنامه آزمایش موشک‌های بالستیکی توسط کره شمالی را ممنوع اعلام کرده بود.
مقامات کره جنوبی اعلام کرده‌اند در همکاری با کارشناسان آمریکایی اقدام به بررسی این آزمایش موشکی خواهند کرد. موشک پرتاب شده در خارج از “حوزه اقتصادی ژاپن” در آب‌های دریای ژاپن فرود آمده است.
آزمایش موشکی بامداد روز سه‌ شنبه کره شمالی در شرایطی صورت می‌ گیرد که این کشور هفته گذشته از انجام موفقیت آمیز آزمایش یک موشک مافوق صوت خبر داده بود.
بنا بر اطلاعات منتشرشده از سوی ارتش کره شمالی، برد این موشک ۷۰۰ کیلومتر بوده است. موضوعی که مقامات کره جنوبی در صحت آن ابراز تردید کرده‌اند.
باید یادآور شد که موشک‌های مافوق صوت نیز از ظرفیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای برخوردارند. آمریکا و دیگر کشورهای عضو شورای امنیت از آزمایش موشکی هفته گذشته کره شمالی انتقاد کرده و آن را خطری برای ثبات و امنیت منطقه ارزیابی کرده بودند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »