بنياد مسيحي ايرانيان
new

واکسیناسیون کودکان و نوجوانان در آلمان: یک پزشک تهدید به مرگ شد

واکسیناسیون گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ ساله‌ در آلمان بحث‌برانگیز شده است. کارشناسان می‌گویند بدون این گروه ایمنی گله‌ای حاصل نمی‌شود. سیاستمداران برای توصیه عمومی به واکسیناسیون کودکان به کمیسیون واکسن آلمان فشار می‌آورند.
یک پزشک در شهر نوی‌اولم در آلمان در پلتفرم‌های گوناگون اینترنتی و در شبکه‌های اجتماعی مورد حمله مخالفان و منتقدان قرار گرفته است. دلیل: کریستین کرونر در مطبش کودکان ونوجوانان از ۱۲ سال را هم در برابر کووید ۱۹ واکسینه می‌کند. بیماران او از این امکان خشنودند. مخالفان واکسن اما به او با توهین و تهدید و ناسزا حمله کرده‌اند.
حجم تهدیدها و توهین‌ها و حتی تهدید به مرگ به حدی بود که این پزشک، ۲۵ شکایت کیفری در این باره به پلیس شهر اولم در آلمان ارائه کرده است.
این پزشک نه تنها خودش را در برابر کرونا واکسینه کرده است که برای واکسیناسیون کودکان و نوجوانان از ۱۲تا ۱۷ سال تبلیغ هم می‌کند. به اعتقاد این پزشک، عوارض جانبی واکسن در مقایسه با تأثیرات مثبت آن بسیار ناچیز است. او در این زمینه به نتایج مطالعاتی که در این باره در آمریکا انجام شده است استناد می‌کند.
آمریکا در حال حاضر میلیون‌ها کودک و نوجوان را علیه کووید ۱۹ واکسینه کرده است.
کریستین کرونر تنها پزشکی نیست که درآلمان توصیه به واکسیناسیون گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال می‌کند.
کمیسیون واکسن: واکسیناسیون ۱۲ تا ۱۷ ساله‌ها توصیه نمی‌شود
در آلمان توصیه‌ای کلی برای واکسیناسیون کودکان از ۱۲ تا ۱۷ سال در برابر کرونا وجود ندارد. تحقیقات تا کنون نشان می‌دهند که به طور کلی در صورت ابتلا به این بیماری در کودکان و نوجوانان به ندرت روند بیماری شدید و وخیم است. از جمله با همین استدلال، کمیسیون واکسن آلمان (استیکو) توصیه کلی برای واکسیناسیون این گروه سنی نکرده است. توصیه واکسیناسیون برای این گروه سنی توسط استیکو تنها شامل حال کودکان و نوجوانان با پیش‌زمینه بیماری‌های قبلی است.
توصیه کارشناسان به واکسیناسیون کودکان و نوجوانان
برخلاف نظر این کمیسیون اما بسیاری کارشناسان در آلمان هشدار می‌دهند که حتی دوره‌های سبک این بیماری در کودکان و نوجوانان می‌تواند منجر به پیامدهای طولانی مدت شود.
به این ترتیب علیرغم توصیه‌های استیکو کودکان و نوجوانان از ۱۲ سال می‌توانند در آلمان بدون پیش زمینه بیماری، واکسن دریافت کنند. طبق گفته‌های وزیر بهداشت و درمان آلمان تاکنون ۵۰۰ هزار کودک و نوجوان ۱۲ تا ۱۸ سال (تقریبا ۱۰ درصد) دست کم دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.
کنفرانس فدرال دانش‌آموزان خواستار واکسیناسیون گسترده
سویه دلتای ویروس کرونا در حال تاخت و تاز است. تعطیلات تابستانی مدارس هم بالاخره به پایان می‌رسد و از هم اکنون صدای درخواست‌ها برای واکسیناسیون کودکان و نوجوانان به عنوان تدبیری برای بازگشت به حالت عادی و حضوری در کلاس درس در سال آینده تحصیلی، بالا گرفته است. نمایندگان دانش‌آموزان خواستار واکسیناسیون همه کودکان ۱۲ سال به بالا در طول تعطیلات تابستانی شده‌اند.
در آلمان معاون صدراعظم این کشور امیدوار است که سال آینده تحصیلی، برای دانش‌آموزان سالی عادی و کلاس‌های درس حضوری باشد. او به پیشرفت‌های کارزار واکسیناسیون در آلمان اشاره می‌کند و می‌گوید به برگزاری عادی کلاس‌های درس خوشبین است. چندی پیش کنفرانس وزرای آموزش و فرهنگ آلمان هم ابراز امیدواری کرده بود که سال آینده تحصیلی بدون مانع به صورت حضوری برگزار شود.
فشار سیاستمداران و پاسخ کمیسیون واکسن آلمان
فشار سیاستمداران آلمانی به کمیسیون واکسن این کشور با توجه به شیوع سویه دلتا و به منظور توصیه واکسیناسیون برای کودکان و نوجوانان از ۱۲ سال به مذاق این کمیسیون خوش نیامده است. توماس مرتنز، رئیس استیکو در مصاحبه‌ای با آژانس خبری آلمان تأکید می‌کند که “این کمیسیون در قانون، آگاهانه به عنوان کمیسیونی مستقل” در نظر گرفته شده است. او خطاب به سیاستمدارانی که به استیکو فشار می‌آورند، “دخالت آشکار سیاست” را “مخرب” دانسته و می‌گوید این دخالت “به سود هیچ کس نیست.”
اما انجمن ایمن‌شناسی آلمان می‌گوید که ایمنی گله‌ای در برابر ویروس کرونا بدون واکسیناسیون کودکان و نوجوانان به دست نمی‌آید.
اسرائیل که در بین کشورهای جهان یکی از پیشتازان در زمینه واکسیناسیون شهروندان خود بوده است حالا با همان سرعتی که دلتا گسترش می‌یابد، تلاش می‌کند به همان سرعت با آن مقابله کند. نخست وزیر این کشور خطاب به شهروندان از آنها خواست که کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال را هم واکسینه کنند. همین درخواست کافی بود تا بزرگترین بیمه درمانی این کشور بیش از ۵۰ هزار تقاضا برای واکسن در این گروه سنی را در دو هفته گذشته به ثبت برساند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »