بنياد مسيحي ايرانيان
new

واکسیناسیون به درمان‌یافتگان کرونایی نیز توصیه می‌شود

واکسیناسیون برای افرادی که قبلا به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند نیز توصیه می‌شود. نتیجه یک پژوهش نشان داده که واکسیناسیون می‌تواند به بهبود وضع بیمارانی کمک کند که دچار پیامدهای درازمدت کرونا شده‌اند.

واکسیناسیون علیه ویروس کرونا ظاهرا می‌تواند برای کسانی که به کرونا مبتلا شد‌اند نیز بسیار مفید باشد. این نتیجه یک مطالعه در بریتانیا است. پژوهشگران برای جمع‌آوری داده‌ها از ۹۰۰ بیمار که دچار عوارض درازمدت کرونا شده‌اند پرسیده‌اند که وضعیت آنها بعد از واکسیناسیون اول و دوم تا چه میزان تغییر کرده است. شرکت‌کنندگان از مقیاس یک تا ۱۰ برای پاسخ استفاده کردند.

تقریبا ۵۷ درصد از شرکت‌کنندگان پاسخ داده‌اند در مجموع عوارض درازمدت پس از واکسیناسیون در بدن آنها کاهش یافته است. ۲۴،۶ درصد هیچ تفاوتی مشاهده نکرده و تقریباً ۱۹درصد حتی علائم بدتر شدن پس از واکسیناسیون را گزارش کرده‌اند.

بر اساس این تحقیق واکس‌هایی با سیستم  mRNA مانند مدرنا بهترین عملکرد را داشته‌اند. پژوهشگران تفاوت قابل توجهی در بهبود آثار خستگی، مشکلات دستگاه گوارش، درد قفسه سینه و مشکلات سیستم عصبی را بین کسانی که واکسن مدرنا دریافت کرده‌اند در مقایسه با دریافت‌کنندگان آسترازنکا، مشاهده کرده‌اند. بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که این بهبود در آنها دائمی بوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »