بنياد مسيحي ايرانيان
new

واکسن کرونا داروی نجات جان مردم و پایان «فرصت» برای نظام ولایت فقیه

در شرایطی که بسیاری از کشورها در چهارسوی جهان واکسیناسیون کرونا را آغاز کردند به‌دلیل سیاست ضدانسانی خامنه‌ای که از روز نخست کرونا را «فرصت و بقاء» برای حاکمیت ننگین‌اش خوانده بود، امروز به بهانه‌های مختلف برای خرید واکسن وقت‌کشی می‌کند.

روزنامه دویچه وله چاپ آلمان روز جمعه ۵ دی ۹۹ از آغاز واکسیناسیون کرونا درکشورهای مکزیک، شیلی و کاستاریکا گزارش داد و نوشت: «واکسیناسیون کرونا درآمریکای لاتین با واکسن شرکت بیون تک-فایزر آغاز شد. این سه کشور از واکسن آلمانی-آمریکایی بیون تک-فایزر استفاده کرده‌اند.»

خرید واکسن مطالبه به‌حق مردم ایران

وضعیت فضاحت‌بار عدم اقدام به موقع دولت روحانی جهت خرید واکسن و حتی قرار نگرفتن ایران در لیست کشورهای خریدار، برای مردم ایران پنهان نماند و هشتک «واکسن_بخرید» طی چند روز در ترند اول ایران قرار گرفت.

روزنامه جهان صنعت در مطلب «مطالبه ملی ایرانیان در شبکه اجتماعی…. # واکسن ـ بخرید» در ۲دی نوشت: «در این امر مردم کاملا حق دارند زیرا حدود ۸۰ کشور هفت میلیارد دوز واکسن فایزر را تهیه کردند و به صورت رایگان در اختیار مردم قرار دادند. در لیست کشورها نام اکوادور، پاناما، قزاقستان، عراق و ونزوئلا دیده می‌شود و تنها نام ایران در این لیست دیده نمی‌شود».

همین روزنامه نسبت به اعتراض و خشم مردم از وقت کشی حکومت نسبت به نخریدن واکسن هشدار داد و نوشت: «تعلل در تامین واکسن خارجی کرونا و صبر کردن تا زمان بهره‌برداری از واکسن ساخت داخل یعنی جان باختن تعداد قابل توجهی از مردم، بنابراین تهیه واکسن خارجی کرونا یک خواسته محدود به فضای مجازی نیست بلکه یک حق ملی است که حتی برای احقاق آن دیر هم شده است».

دروغگویی و بهانه‌تراشی‌های مسخره درخرید واکسن

از اوایل نوامبر ۲۰۲۰ شرکت فایزر اعلام کرد که واکسن کرونا ساخته شده و بزودی وارد بازار می‌شود. بدنبال آن، کشورهای مختلف برای خرید واکسن اقدام کردند، و خرید این واکسن و واکسیناسیون مردم به‌صورت یک خواسته مردمی و مطالبه ملی مطرح شد.

در برابر ترس و وحشت از انزجار و انفجار خشم مردم به جان آمده ابتدا روحانی در روز ۱۹آذر در جلسه هیأت دولت اعلام کرد: «واکسن را می‌خواهیم بخریم… پول آن آماده است، اراده و تصمیم و دستور است، آمریکا مانع است.» (سایت روحانی ـ ۱۹آذر)

در پاسخ به ادعای تکراری و دروغ بیشرمانه روحانی که بارها از طرف او و سایر کارگزاران دولتش مطرح می‌شد؛ وزارت دارایی آمریکا اعلام کرد:« «تحریم‌ها، پرداخت‌های بانکی برای کمک‌های بشردوستانه به ایران را شامل نمی‌شود.». متعاقباً سخنگوی کواکس [کنسوسیوم توزیع واکسن زیر نطر بهداشت جهانی] گفت: «هیچ مانع قانونی بر سر راه ایران برای تهیه واکسن وجود ندارد.» (واشنگتن پست ـ ۷ و ۱۱دسامبر ۲۰۲۰)

روحانی در ادامه دروغپردازی‌های قبلی خود روز دوشنبه ۸دی ماه گفت: «ما از چند طریق دنبال تهیه واکسن هستیم؛ یکی واکسن داخلی که تقریباً سه مرکز، … دوم ساخت واکسن با یک کشور دیگر است، مسیر سوم خرید واکسن از خارج است؛ یکی از طریق سازمان بهداشت جهانی و با یکی دو کشور دیگر هم در حال مذاکره هستیم که مقداری واکسن هم از آنها خریداری کنیم».

ابراهیمی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس، تولید واکسن داخلی را که هنوز تست انسانی هم نشده به یک‌سال دیگر حواله داد و گفت: « تولید انبوه این واکسن نیازمند زیرساخت بوده و واکسن کرونا ویروس در ایران مرداد ماه ۱۴۰۰ به تولید انبوه خواهد رسید!!» (ایسنا ۹ـ دی)

کاهش درخواست خرید ۵۰میلیونی واکسن کرونا به حواله ۱۶.۸ میلیونی

رئیس کل سازمان نظام پزشکی به دولت روحانی برای خرید واکسن نوشته بود: «واردات واکسن کرونا اولویتی حیاتی است… لازم است برای ضربه زدن به‌شدت اپیدمی کرونا به ۲۵ میلیون نفر واکسن تزریق شود.» (روزنامه مردم‌سالاری ۲دی۹۹ )- به عبارت دیگرخرید ۵۰ میلیون دوز برای تزریق دو نوبت.

روزنامه مردم سالاری در ۳ دی به بخشی از علل تاخیر در اختصاص ندادن بودجه مکفی برای خرید واکسن درخواستی سازمان نظام پزشکی نوشت: «ایران، اما برخلاف تمام کشورهایی که برای خرید این دو نوع واکسن صف کشیده‌اند؛ تصمیم دیگری گرفته است. در هفته‌های گذشته نظرات ضد و نقیضی از مشکلات سر راه خرید واکسن مطرح شد که «نبود منابع ارزی کافی»، «نبود امکان انتقال ارز»، «تحریم»، «نبود امکان حمل و نقل مناسب» و … از این دست گفته‌ها بود».

سرانجام با یک‌ماه تاخیر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: «با همکاری وزارت بهداشت و درمان موفق شدیم منابع مالی مورد نیاز برای واردات ۱۶.۸ میلیون دوز واکسن کرونا را به حساب کارگزار سازمان بهداشت جهانی حواله کنیم.(خبرآنلاین – ۵ دی)

نتیجه اینکه، امکان تهیه و خرید واکسن کرونا و حواله آن از چند ماه قبل هم بود، اما از طرف خامنه‌ای بودجه اختصاص داده نشد و ۵۰میلیون دوز به  ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز کاهش یافت.

کتمان‌کاری و تناقض‌گویی‌ها، بلای جان انسان‌ها

در هفته‌های اخیر تلاش کشورهای دنیا برای تهیه و ترزیق واکسن کرونا برای نجات جان انسان‌‌ها در صدر اخبار رسانه های جهان قرار گرفته و نورامیدی را در تونل تاریکی یکساله ویروس کشنده کرونا در دلهای مردم روشن کرده است؛ اما کارگزاران دیکتاتوری ولایت فقیه که هیچوقت سرنوشت و جان انسانها برایشان ارزشی نداشته و در الویت نبوده، در جنگ جناحی با تناقض‌گویی‌ برای توجیه نخریدن واکسن کرونا برای غارت و چپاول بیشتر با قربانی کردن مردم، از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

پاسدار نقدی سرکرده سابق بسیج آدمکش، در یک اظهار نظر ضدانسانی گفت: «در واکسیناسیون واکسن‌های خارجی کرونا مشارکت نخواهیم کرد. به پرسنل سپاه و بسیج تزریق واکسن‌های خارجی کرونا را به‌دلیل مکانیسم عمل خاص آنها توصیه نمی‌کنیم.» (تسنیم۴ دی۹۹)

روزنامه آرمان در ۴ دی۹۹ در مطلبی با عنوان واکسن بخرید، نوشت: «فقط به تناقض‌گویی مسئولان در یک هفته گذشته اشاره‌ای داشته باشیم؛ حریرچی می‌گوید که واکسن را تامین می‌کنیم، رئیس بانک مرکزی می‌گوید به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانیم واکسن بخریم، وزیر بهداشت خبر می‌دهد که واکسن را خریداری کرده‌ایم و عضو هیات‌رئیسه اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که در طرح واکسیناسیون سازمان بهداشت جهانی(کواکس)، سهمیه ایران در حدود هشت‌میلیون نفر است».

علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی در یک کنفرانس خبری برای پاسخ به فشار افکار عمومی، به سفید نمایی پرداخت و گفت: «در بحث اف.ای.تی.اف چند بار عرض کردم … مستقیم و غیرمستقیم در تمام مبادلات مالی تجاری ما می‌تواند تاثیر داشته باشد، حرف مشخص من در مورد واکسن کرونا که در همین سخنگویی گفتم تحریم و اف.ای.تی.اف بر مبادلات تجاری ما اثر دارد من متوجه نشدم چه هجمه عجیب‌و غریبی به راه افتاد…» (خبرگزاری ایران پرس ـ ۹ دی۹۹)

وعده‌های سرخرمن نظام در تولید واکسن داخلی

در ادامه وعده‌های سرخرمن از سوی متخصصان و کارشناسان حکومتی بابت تولید سریع واکسن داخلی، رئیس ستاد اجرایی فرمان خمینی که متولی ساخت واکسن داخلی است به صحنه آمد و گفت: «بحول و قوه الهی… امیدواریم انشاالله اگر بشود ظرف چهار، پنج ماه این واکسن در اختیار مردم قرار بگیرد!» (تلویزیون شبکه خبرـ ۲ دی۹۹).

وی مسئولیتی برای پاسخ به این پرسش ندارد که در فاصله ۵ ماه آینده سرنوشت مردم چه می شود؟ و چه کسی مسئول حفاظت از جان مردم در برابر کرونا است؟ و اگر واکسنی تولید نشد و تایید نشد، آنوقت جواب مردم را چه می دهید؟

در مورد ضرورت تهیه واکسن خارجی، مینو محرز، عضو ستاد علمی مقابله کرونا گفته بود: «برآیند تولید واکسن کاری زمان‌بر است و تا آن موقع نیاز داریم که تعدادی واکسن خارجی خریداری شود تا جان افراد دارای اولویت در خطر نباشد.» (انتخاب ۴ دی۹۹)

مینو محرز هم بروشنی از کنار این موضوع رد می شود و تعریف نمی کند که «جان افراد دارای الویت» جان چه کسانی است؟ آیا منظور خامنه ای و روحانی و سران این نظام جنایتکار است یا سالمندان، افراد دارای بیماری‌های زمینه ای که کرونا آنها را بیشتر تهدید می‌کند، مستمندان و بیکاران یا آقازاده‌ها؟!

عباس آقازاده رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی، گفت: «تولید واکسن برای ما افتخاری است. اما تا سال آینده به تولید نمی‌رسیم. ما تاکنون از مدیریت اپیدمی عقب افتاده‌ایم. (تلگرام خبر فوری ـ ۴ دی)

قاسم جان بابایی معاونت درمان وزارت بهداشت در پاسخ به زمان تولید واکسن داخلی گفت: «یک پروسه نسبتاً بسیار پر استرس است شما حساب کنید بالاخره شما ویروس را باید به تعداد زیاد تکثیر کنی بعد اینها را بکشی، ویروس را از بین ببری و بعد اینها را بتوانی استفاده بکنی. دنیا داره روی همه اینها کار می‌کنه..»( شبکه سه‌ـ ۸ دی۹۹)

اگر واکسن ادعایی نظام ولایت فقیه تا چندین ماه دیگر تولید شود، تا آن موقع هم مردم ایران بایستی تن به‌بلا بسپرند و روزانه صدها و شاید هزارها قربانی دیگر بدهند تا باندهای فاسد خامنه‌ای به‌منافع غارتگرانه‌ی خود دست یابند.

«واکسن کرونا» و نگرانی از طغیان سراسری

روزنامه آفتاب یزد در ۴دی ۹۹ از نرسیدن واکسن به دست مردم در زمان مناسب نوشت: « بی‌شک مردم کشور ما حق دارند که مانند کشورهای همسایه واکسن بزنند و مسئولان برایشان این داروی حیاتی را تامین کنند اگر زمان مناسب معدل جهانی شروع واکسن از دست برود طبعا وزارت بهداشت مسئول مستقیم عوارض و مرگ‌ومیرهای ماتاخر ناشی از ویروس کرونا خواهد بود».

محبوب‌فر عضو ستاد مبارزه با کرونا در ۲۲آذر۹۹ اعلام کرد: «مردم ایران وقتی مشاهده می‌کنند در کشورهای زیادی از جمله همسایه‌های خودمان مانند عراق و افغانستان به‌دلیل استفاده از واکسن شرکت‌های معتبر، بیماری فروکش کرده است، (بی‌شک) معترض خواهند شد و اگر کشورهای همسایه واکسیناسیون انجام دهند و ما هنوز منتظر باشیم، تاب‌آوری اجتماعی به پایان می‌رسد و به‌صورت اعتراضات کف خیابان سر باز خواهد کرد».

واکسن کرونا، پایان فرصت نظام

نظام ولایت فقیه که با سیاست های ضد مردمی فقر، گرسنگی، بی خانمانی و هم‌زمان با کرونا مردم را گرفتار و ایران را به فلاکت کشانده است، واکسن کرونا را پایان بقاء حاکمیت ننگین خود می بیند.

روزنامه همدلی در ۲۹آذر۹۹ نوشت: «دیوار بی‌اعتمادی روز به روز میان مردم و مسئولان بلند و بلندتر می‌شود فاصله‌هایی که می‌توانند در لحظه و با جرقه‌ای از تحریک به شورش لشگر گرسنگان بیانجامد». (همدلی ۲۹آذر۹۹).

به این‌صورت واکسن کرونا به فرصتی برای پایان حاکمیت سیاه دیکتاتوری ولایت فقیه توسط لشکر گرسنگان تبدیل می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »