بنياد مسيحي ايرانيان
new

واکسن کرونا؛ ورود محموله پنج میلیون دوزی به ایران، تایید دو واکسن تک‌ دوز

همزمان با ورود یک محموله پنج میلیون دوزی واکسن کرونا به ایران در روز پنجشنبه، ۲۵ شهریور، سازمان غذا و داروی کشور نیز از تایید دو واکسن تک‌ دوز خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اعلام خبر ورود محموله جدید واکسن کرونا گفت که با ورود این محموله مجموع واکسن‌های وارداتی این سازمان به ۳۵ میلیون و ۳۹۰ هزار دوز رسیده که از این میزان حدود ۲۰ میلیون دوز از ابتدای شهریورماه وارد شده است.
آقای همتی همچنین وعده واردات ۷۰ میلیون دوز واکسن در دو ماه آینده را داد و گفت که از این میزان واکسن، ۱۰ میلیون دوز مخصوص سنین ۱۲ تا ۱۸ سال است.
به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، از واکسن‌های وارداتی مخصوص گروه سنی زیر ۱۸ سال یکی سوبرانا۲ یا سینوفارم خواهد بود که در صورت تأیید سازمان غذا و دارو، واردات این دو واکسن و واکسیناسیون این گروه سنی از ماه مهر آغاز خواهد شد.
بنا بر آخرین گزارش سازمان گمرگ ایران، بیشترین آمار واکسن وارداتی مربوط به واکسن چینی سینوفارم است و با وجود انعقاد قرارداد واردات واکسن از روسیه تاکنون تنها یک میلیون و ۴۵ هزاردوز اسپوتنیک و ۹۶۳ هزار دوز آسترازنکا از این کشور وارد شده است.
در همین حال محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو، روز پنجشنبه از صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن «اسپوتنیک لایت» و تایید «واکسن جانسون و جانسون» که هر دو تک‌ دوز هستند خبر داد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »