بنياد مسيحي ايرانيان
new

همکاران محلی آمریکا از افغانستان خارج می‌شوند

آمریکا بزودی خارج کردن همکاران محلی این کشور از افغانستان را آغاز می‌کند. برنامه “ویزا برای مهاجرت ویژه” در مورد افغان‌هایی که به نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا کمک کردند، اجرا می‌شود.
کاخ سفید اعلام کرد به دستور جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، تا قبل از پایان کامل خروج نیروها برنامه خارج کردن هزاران همکاران محلی در چارچوب “عملیات پناه‌دادن به متحدان” در هفته آخر ماه ژوئیه آغاز می‌شود.
جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت “اینها افراد شجاعی هستند و ما می‌خواهیم مطمئن شویم ارزش کار آن‌ها در چند سال اخیر به رسمیت شناخته می‌شود”.
دولت آمریکا برای خارج کردن همکاران محلی که با ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در افغانستان کار کرده‌اند تحت فشار کنگره بوده است.
گفته می‌شود که بیش از ۱۸ هزار مترجم، راننده، مهندس، نگهبان، تعمیرکار و کادر اداری، متقاضی مهاجرت به آمریکا هستند. تعداد این افراد با اعضای خانواده‌های آنها به یکصد‌ هزار نفر می‌رسد.
به گزارش خبرگزاری رویترز در مرحله اول ۲۵۰۰ نفر احتمالا در تاسیسات نظامی در آمریکا یا یک کشور ثالث مستقر خواهند شد تا رسیدگی به درخواست ویزای آنها کامل شود.
“ویزا برای مهاجرت ویژه” در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که در جریان جنگ افغانستان که در سال ۲۰۰۱ شروع شد با ارتش یا دولت آمریکا همکاری کرده‌اند.
گروه طالبان اخیرا گفته است که اگر این افراد “صف دشمن را ترک کنند و بخواهند مثل یک فرد عادی در کشور خود زندگی‌کنند، تهدیدی متوجه آنها نخواهد شد.”
در آلمان نیز در اوائل ماه ژوئیه به دلیل تهدید‌های گروه طالبان، نخستین گروه متشکل از ۲۳ نفر از همکاران افغان نیروهای آلمانی وارد این کشور شدند. آلمان تا پایان ماه ژوئن ۴۷۱ ویزا برای همکاران محلی که تعداد آن‌ها همراه با خانواده‌هایشان به ۲ هزار و ۳۸۰ نفر می‌رسد، صادر کرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »