بنياد مسيحي ايرانيان
new

هلال احمر ایران تاکنون «۱۷ میلیون دز» واکسن رایگان وارد کرده است

با ورود یک محموله جدید در روز پنج‌شنبه، ۲۸ مرداد، واردات واکسن کرونا از سوی هلال احمر ایران به بیش از ۱۷ میلیون دز رسید.
به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر، ضمن اعلام این خبر گفت که واکسن‌های وارداتی این سازمان از کشور چین رسیده و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان شهریور، مقدار کل واکسن‌های وارداتی این سازمان به ۴۰ میلیون دز خواهد رسید.
آقای همتی پیشتر گفته بود که این سازمان از میانه سال ۹۹ برای واردات واکسن اعلام آمادگی کرده بود، اما وزارت بهداشت روز ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ با درخواست این سازمان موافقت کرده و اولین محموله واکسن چند روز بعد وارد کشور شده است.
در هفته‌های اخیر با افزایش شدید آمار قربانیان کرونا در ایران، انتقادهای گسترده‌ای درباره فرمان منع واکسن آمریکایی و بریتانیایی کرونا که توسط رهبر حکومت ایران صادر شد، مطرح شده است و نزدیکان علی خامنه‌ای می‌کوشند مسئولیت بحران تامین واکسن را متوجه دولت روحانی و کشورهای خارجی کنند.
مسعود خوانساری در توییتی که روز ۲۰ مرداد منتشر کرد، آورده بود که در فروردین امسال همه مقدمات واردات این مقدار واکسن با موافقت رئیس جمهور و ستاد کرونای تهران فراهم شده بود، اما «به دلایلی که تاکنون مشخص نشده»، وزارت بهداشت مانع از انجام این کار شد.
علیرضا مرندی، رئیس تیم پزشکی علی خامنه‌ای ۲۱ مرداد، در نامه‌ای خطاب به محمدجواد ظریف ضمن «تقدیر از اقدامات وزارت خارجه» در تهیه واکسن گفته بود که چین از شهریور سال گذشته برای ارسال رایگان واکسن کرونا به ایران اعلام آمادگی کرده بود، اما تلاش وزیر خارجه برای واردات این واکسن‌ها «در زمان خود موثر واقع نشد».
آقای مرندی که قبلا از مخالفان جدی واردات واکسن کرونای بریتانیایی و آمریکایی بود، در اظهارات دیگری در روز ۲۵ مرداد از «برخورد منفعلانه» دولت روحانی در جریان واردات واکسن کرونا انتقاد کرده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »