بنياد مسيحي ايرانيان
new

هشدار یک نهاد اطلاعاتی آمریکا: خشکسالی‌ مکرر در ایران به جابجایی جمعیت منجر خواهد شد

یک نهاد وابسته به دفتر اداره‌ کننده اطلاعات ملی ایالات متحده در گزارش جدید خود از تغییرات اقلیمی در کشورهای مختلف، با اشاره به بروز خشکسالی‌ مکرر در ایران گفته است در دهه‌ های آینده ایران با خطر بی‌ ثباتی، درگیریهای محلی و آوارگی جمعیت مواجه خواهد شد.
در این گزارش تاکید شده است که ایران با موجهای گرمایی شدید و افزایش بیابان‌ زایی مواجه است و از مدیریت ضعیف منابع آب، کاهش تولید مواد غذایی و افزایش هزینه‌ های واردات، به عنوان دیگر مشکلات مرتبط با این بحران نام برده شده است.
در گزارش این مرکز همچنین پیش‌ بینی شده است که تغییرات آب‌ و هوایی در سطح جهانی نیز به تنش‌ های ژئوپولتیکی بیشتری منجر خواهد شد و پیامدهای ناشی از این بحران پس از سال ۲۰۳۰ در نقاط مختلف جهان بیشتر دیده خواهد شد.
این نهاد همچنین تاکید کرده است که سیاست‌ها و تعهدات فعلی کشورها برای تحقق اهداف توافقنامه پاریس کافی نیست.
در یک گزارش تحقیقی نیز که روز ۲۴ شهریور امسال منتشر شد، یک موسسه علمی گزارش داد که تقریبا هیچ یک از کشورها اقدامات ضروری بر اساس توافق‌های بین‌المللی برای مهار تغییرات اقلیمی را انجام نمی‌ دهند و فقط کشور کوچک گامبیا در قاره آفریقا، اقدامات ضروری را برای کاهش انتشار گازهای آلاینده انجام می‌ دهد.
کاهش گازهای آلاینده در سراسر جهان یکی از محورهای اصلی توافق اقلیمی پاریس در سال ۲۰۱۵ برای مهار گرمایش زمین در حد ۱.۵ درجه سانتیگراد بالاتر از دوران ماقبل صنعتی است
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »