بنياد مسيحي ايرانيان
new

هشدار کارشناسان: بحران‌ های زیست محیطی به خشونت دامن می‌ زند

موسسه بین‌ المللی “صلح و اقتصاد” در تاز ه‌ترین گزارش خود گفته است بین بحران‌ های زیست محیطی و درگیری‌ ها در جهان رابطه متقابل وجود دارد. محققان توصیه کردند بحران‌ های زیست محیطی باید قبل از تشدید تغییرات آب و هوایی حل شوند.
موسسه “صلح و اقتصاد” روز پنجشنبه ۷ اکتبر (۱۵ مهر) هنگام ارائه گزارش خود در لندن اعلام کرد بین درگیریها و بحران‌ های زیست محیطی رابطه متقابل وجود دارد.
کشورهایی که با کمبود آب، بروز سیل یا افزایش طوفان و خشکسالی دست و پنجه نرم می‌ نند، بیشتر تحت تأثیر خشونت و درگیریها قرار می‌ گیرند. به گفته کارشناسان این موسسه چنین روندی را می‌ توان در افغانستان، یمن و بورکینافاسو مشاهده کرد.
موسسه تحقیقاتی بین‌ المللی در “گزارش تهدیدات زیست محیطی” برای دومین بار ارتباط بین بحران‌ه ای زیست محیطی و درگیریها را تجزیه و تحلیل می‌ کند.
یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون نفر در کشورهایی زندگی می‌ کنند که به دلیل اقتصاد ضعیف و کاستی‌ های حاکم در نظام اجتماعی خود در معرض بحران‌ های زیست محیطی قرار دارند.
بر اساس این گزارش کشورهایی چون افغانستان، نیجر، ماداگاسکار و مالاوی بیشتر در معرض خطر قرار گرفته‌ اند. خشونت در یازده مورد از ۱۵ کشور جهان بیش از حد متوسط اعلام شده است.
با توجه به کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در گلاسکو که در پایان ماه اکتبر سال جاری آغاز می‌ شود، استیو کیللا، مدیر موسسه تحقیقات بین‌ المللی از جامعه جهانی خواست هر چه سریعتر اقدام کنند.
او تصریح کرد، درگیری، ناامنی در تامین مواد غذایی و آب، مهاجرت، بهداشت و تغییرات آب و هوایی به هم مرتبط هستند.
به گفته استیو کیللا بحران‌ های اکولوژیکی امروز باید قبل از تشدید تغییرات آب و هوایی مورد بررسی قرار گیرد و حل شوند.
این موسسه برای تشخیص میزان خطر بحران‌ های زیست محیطی از شاخص‌هایی چون کمبود آب و غذا، بلایای طبیعی، تغییرات دما و افزایش جمعیت استفاده کرده است.
محققان همچنین اوضاع اجتماعی و اقتصادی کشورهای مختلف را که برای غلبه بر بحران‌ های زیست محیطی مهم بوده است، در نظر گرفتند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »