بنياد مسيحي ايرانيان
new

هشدار نماینده سازمان ملل به طالبان: نظامی که زنان و اقلیت‌ها را نادیده بگیرد، دوام نمی‌آورد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان در پایان ماموریت خود به طالبان هشدار داده که رژیمی که اقلیت‌ها، زنان و افراد توانمند را به حاشیه می‌برد، دوام نمی‌آورد.
دبورا لیونز، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان، روز پنجشنبه ۲۶ خرداد (۱۵ ژوئن)، پایان ماموریتش را در این کشور اعلام کرد. او در آخرین سخنرانی‌اش گفت: «تنها راه بهبود وضعیت افغانستان، تعامل طالبان با مردم افغانستان و جلوگیری از حذف زنان و اقلیت‌ها در این کشور است.»
ماموریت دبورا لیونز در افغانستان از ماه آوریل ۲۰۲۰، درست پس از توافق‌نامه دوحه میان آمریکا و طالبان، آغاز شد و او در ماه مه به افغانستان رفت. لاینز در مورد ماموریتش در افغانستان گفت: « کار به‌عنوان نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان در ماه‌های آخر جمهوریت تجربه‌‌‌ای غیرمنتظره بود.»
این مقام سازمان ملل تاکید کرده که به عنوان یک زن، رها کردن زنان افغانستان در شرایطی که اکنون در آن به سر می‌برند، بسیار دردآور است و به گونه‌ای به طالبان هشدار داده که «نظامی که زنان، اقلیت‌ها و افراد با استعداد را نادیده می‌گیرد، دوام نخواهد آورد.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »