بنياد مسيحي ايرانيان
new

هشدار مقام‌های آمریکا درباره صدها هزار مبتلای جدید به ویروس کرنا

با گسترش شیوع گونه دلتای ویروس کرونا در آمریکا مسئولان بهداشتی نسبت به افزایش شدید موارد ابتلای روزانه هشدار داده‌اند. آنها می‌گویند با استفاده دوباره از ماسک و افزایش واکسیناسیون می‌توان موج جدید را مهار کرد.
رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) نسبت به گسترش موج جدید پاندمی در ایالات متحده آمریکا و ابتلای روزانه صدها هزار نفر هشدار داد.
به گزارش رویترز، راشل والنسکی در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان می‌گوید در صورت همبستگی مردم، آمادگی واکسینه نشده‌ها برای دریافت واکسن و استفاده دوباره از ماسک می‌توان در کمتر از چند هفته دوباره اوضاع را کنترل کرد.
او افزود مدل‌های محاسباتی مرکز تحت مدیرتش نشان می‌دهند که در غیر این صورت باید منتظر شرایطی نظیر ابتدای ژانویه با صدها هزار مبتلای جدید در روز بود.
والنسکی خاطر نشان کرد در برخی ایالت‌های جنوبی آمریکا مانند فلوریدا میزان ابتلای جدید به طور تصاعدی رو به افزایش است اما در عین حال شمار قربانیان مانند گذشته زیاد نیست که علت آن پیشرفت در برنامه‌های واکسیناسیون است.
رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها افزود شمار بالای موارد ابتلا نشان می‌دهد که افراد واکسینه شده نیز ممکن است به بیماری کووید۱۹ مبتلا شوند و گرچه درگیری آنها با بیماری شدید نیست، این وضعیت بیانگر آن است که واکسن به تنهایی مانع سرایت ویروس نمی‌شود.
شیوع گونه دلتای ویروس کرونا در آمریکا، که از قدرت سرایت به مراتب بیشتری به نسبت گونه‌های دیگر برخوردار است، باعث افزایش شدید موارد جدید ابتلا در ایالات متحده شده است.
در ماه ژوئن شمار موارد شناسایی شده ابتلا در روز به حدود ۱۰ هزار مورد کاهش یافته بود این میزان اکنون به طور میانگین به ۹۰ هزار مبتلا در روز می‌رسد.
با توجه به تحولات کرونایی اخیر در ایالات متحده، شرکت آمازون که قصد داشت همکاران خود را از هفتم سپتامبر به دفترهای کار فراخواند، دوره دورکاری آنها را تا سوم ژانویه ۲۰۲۲ تمدید کرد.
واکسیناسیون اجباری همکاران گوگل و فیسبوک
در همین حال برخی شرکت‌ها مانند گوگل و فیسبوک واکسینه شدن را برای همکاران خود اجباری اعلام کرده‌اند. آمازون هنوز چنین تصمیمی نگرفته است.
مطابق برخی گزارش‌ها دولت آمریکا ممکن است واکسینه شدن کامل را شرط ورود خارجیان به ایالات متحده اعلام کند اما کاخ سفید می‌گوید هنوز در این باره تصمیم نهایی گرفته نشده است.
با ورود جو بایدن به کاخ سفید در ژانویه امسال روند واکسیناسیون در آمریکا شتاب گرفت و تعداد دوزهای تزریق شده واکسن در روز از یک میلیون فراتر رفت.
واکسیناسیون گسترده به کاهش چشمگیر محدودیت‌های کرونایی منجر شد اما آمادگی شهروندان برای دریافت واکسن در همه ایالت‌ها یکسان نیست.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در میانه ماه مه اجبار استفاده از ماسک برای شهروندان واکسینه شده را لغو کرد اما با گسترش گونه دلتا و افزایش موارد ابتلا در برخی ایالات‌ها از حدود یک هفته پیش ماسک زدن در مکان‌های عمومی در آنها اجباری شد.
در حال حاضر حدود نیمی از جمعیت آمریکا، ۱۶۳ میلیون نفر به طور کامل واکسینه شده‌اند. این تعداد به دلیل کاهش استقبال شهروندان از واکسیناسیون از میزانی که دولت جو بایدن انتظار داشت و وعده داده بود کمتر است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »