بنياد مسيحي ايرانيان
new

هشدار سازمان بهداشت جهانی : اروپا دوباره کانون کروناست

سازمان بهداشت جهانی هشدار داد تا فوریه ۲۰۲۲ نیم میلیون نفر در اروپا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهند. آمار مبتلایان به کرونا در آلمان در یک روز به ۳۴ هزار نفر رسید.
تعداد مبتلایان جدید و مرگ و میر ناشی از کرونا در اروپا تقریباً شش هفته است که در حال افزایش است. در حال حاضر روزانه حدود ۲۵۰ هزار نفر در اروپا به کرونا مبتلا می‌شوند و بیش از سه هزار و۶۰۰ موارد فوتی روزانه ثبت می‌شود.
موسسه روبرت کخ آلمان روز جمعه ۱۴ آبان (۵ نوامبر) از ابتلای ۳۷ هزار و ۱۲۰ نفر در طول ۲۴ ساعت در آلمان به کرونا خبر داد. این رقم بالاترین میزان ابتلای روزانه از آغاز همه‌گیری کرونا در این کشور است.
هانس کلوگه، مدیر اروپایی سازمان بهداشت جهانی سرعت انتشار این ویروس در کشورهای اروپایی را نگران‌کننده خواند. او گفت اروپا دوباره در “کانون” اپیدمی کرونا قرار گرفته است.
دفتر اروپای سازمان بهداشت جهانی در کپنهاگ قرار دارد و ۵۳ کشور از جمله برخی از کشورهای آسیای مرکزی را پوشش می‌دهد.
کلوگه افزود در مجموع ۷۸ میلیون مورد کرونا در اروپا ثبت شده است. این مقام سازمان بهداشت جهانی هشدار داد اگر سرعت فعلی شیوع کووید-۱۹ کاهش نیابد تا فوریه ۲۰۲۲ ممکن است نیم میلیون نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را در اروپا از دست بدهند.
به گفته کلوگه افزایش تعداد مبتلایان به کرونا را می‌توان در همه گروه‌های سنی مشاهده کرد.
او دلایل گسترش شیوع ویروس کرونا را عدم واکسیناسیون و کاهش اقدامات کرونایی اعلام کرد. کلوگه همچنین خاطرنشان کرد تعداد پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های کشورهایی که واکسیناسیون کم‌تری در آنها انجام گرفته بیشتر شده است.
سازمان بهداشت جهانی همچنین از کاهش نرخ واکسیناسیون در سراسر اروپا در چند ماه گذشته خبر داد. آمار افرادی که هر دو دوز واکسن کرونا را زده‌اند در فرانسه به ۶۸ درصد می‌رسد. در آلمان هم ۶۶ درصد اهالی هر دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.
در روسیه فقط ۳۲ درصد از مردم کاملا واکسینه شده‌اند.
مدیر اروپایی سازمان جهانی بهداشت تدابیری را که این سازمان در آغاز اپیدمی کرونا توصیه کرده بود را یک بار دیگر تکرار کرد و گفت در مبارزه با اپیدمی کرونا، آزمایش‌ها، ردیابی تماس‌ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک‌ باید همچنان ادامه یابد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »