بنياد مسيحي ايرانيان
new

هشدار در مورد «بازگشایی‌ های عجولانه» همزمان با خبر آغاز موج جدید کرونا از ابتدای آبان

همزمان با اعلام افزایش شهرهای قرمز کرونایی در ایران، برخی مسئولان و نمایندگان مجلس درباره «بازگشایی‌های عجولانه» در کشور هشدار داده‌اند.
بنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران در روز شنبه، اول آبان، تعداد شهرهای قرمز کرونایی در کشور از ۶ به ۱۶ و تعداد شهرهای نارنجی از ۱۰۶ به ۱۱۹ مورد در روزهای گذشته افزایش یافته است.
علی‌اصغر باقرزاده، نماینده مجلس یازدهم نیز با اعلام خبر افزایش ۱۰۰ درصدی بیماران در برخی نقاط کشور، آغاز موج جدید کرونا در کشور را تایید کرده است.
افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی در حالی اتفاق می‌ افتد که پیشتر برخی مقامات بهداشتی و درمانی کشور از «معیارهای رنگ‌ بندی کرونا» در کشور انتقاد کرده بودند.
بنا بر معیارهای تعیین‌ شده از سوی ستاد کرونا وضعیت قرمز یا «خیلی پرخطر» به شرایطی اطلاق می‌ شود که در یک شهر از هر صد هزار نفر، دست‌ کم ۱۰ نفر و وضعیت نارنجی یا «پرخطر» شرایطی را شامل می‌ شود که در یک شهر از هر صد هزار نفر، دست‌ کم شش نفر به دلیل ابتلا به کرونا بستری شوند.
در همین باره علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس‌ شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ۲۱ مهر گفته بود: «اگر معیار رنگ‌ بندی، وضعیت بیمارستان‌ ها و تعداد موارد مثبت بستری باشد، نزدیک به دو هفته تا یک ماه از بروز و پیش‌ بینی اپیدمی کووید ۱۹عقب هستیم.»
آقای ناجی «بروز و واریانت‌ های موجود و در گردش» را از شاخص‌هایی عنوان کرده بود که در تعیین رنگ‌ بندی باید لحاظ شود
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »