بنياد مسيحي ايرانيان
new

هشدار درباره «شکنندگی» کنترل کرونا در پی کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایران

در پی کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، وزارت بهداشت ایران هشدار داد که این امر می‌تواند بر وضعیت کنترل کرونا در کشور اثر منفی داشته باشد.
بر اساس گزارشی که این وزارتخانه درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته سوم آبان منتشر کرده، میانگین استفاده از ماسک در اماکن عمومی استان‌های کشور در فاصله زمانی ۱۹ تا ۲۶ آبان ۴۸.۳۶ درصد و میانگین رعایت فاصله‌ گذاری اجتماعی و سایر پروتکل‌های بهداشتی نیز ۴۷.۴۳ درصد بوده است.
بر اساس این گزارش بالاترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان‌های همدان و آذربایجان غربی و خراسان شمالی با میزان رعایت ۵۰ تا ۶۱ درصدی و کمترین آن در ۱۰ استان‌ کشور بین ۴۱ تا ۴۳ درصد بوده است.
علیرضا زالی، فرمانده ستاد کرونا در تهران نیز روز جمعه، ۲۸ آبان، با اشاره به این که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور و از جمله استان تهران بین ۴۸.۵ تا ۶۲.۵ درصد است، وضعیت کنترل کرونا را «شکننده» و «ناپایدار» خوانده است.
در همین حال قرار است «برنامه مدیریت هوشمند محدودیت‌ها» از ابتدای آذر در کل کشور اجرا شود.
بر اساس این طرح، تزریق واکسن یا ارائه دو بار تست کرونا در هفته از سوی شهروندان در محیط کار ضروری است و تنها کسانی که واکسن زده‌اند یا تست کرونای آن‌ها با مهلت‌‌های ۹۶ و ۷۲ ساعته منفی باشد، می‌ توانند سفر کنند.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران در روز پنجشنبه، ۲۷ آبان تاکنون ۵۰ درصد کل جمعیت کشور دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »