بنياد مسيحي ايرانيان
new

هشدار جدید آمریکا در مورد واکسن “جانسون اند جانسون”

سازمان غذا و داروی آمریکا هشدار داده که واکسن کرونای شرکت داروسازی آمریکایی “جانسون اند جانسون” ممکن است خطر ابتلا به یک بیماری عصبی نادر را افزایش دهد.
بروز ده‌ها مورد از یک بیماری عصبی نادر در واکسینه‌شدگان با واکسن کرونای “جانسون اند جانسون” به هشدار جدید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) منجر شده است.
این بیماری سندرم گیلن ـ باره (Guillain-Barré) نام دارد و این هشدار روز دوشنبه ۱۲ ژوئیه (۲۱ تیر) بعد از بروز ده‌ها مورد این بیماری در میان واکسینه‌شدگان با واکسن “جانسون اند جانسون” داده شده است.
سندرم گیلن ـ باره ناشی از یک اختلال خودایمنی است که بر سیستم عصبی تأثیر می‌گذارد.
۱۰۰ گزارش راجع به بروز این بیماری
به گفته محافل آگاه، از میان حدود ۱۲ و نیم میلیون نفری که با واکسن “جانسون اند جانسون” واکسینه شده‌اند تا کنون ۱۰۰ نفر به این بیماری با علائم فلج مبتلا شده‌اند. ۹۵ نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند و یک نفر جان خود را از دست داده است.
سالانه بین ۳ تا ۶هزار نفر در آمریکا به این بیماری عصبی التهابی دچار می‌شوند که به ضعف عضلانی منجر شده و ممکن است باعث فلج نیز بشود.
اکثر بیماران سلامت خود را دوباره به دست آورده و بهبود می‌یابند. این بیماری در تعدادی از افرادی که واکسن آنفولانزا زده‌اند نیز مشاهده شده است.
یک ناکامی دیگر برای “جانسون اند جانسون”
هشدار جدید سازمان غذا و داروی آمریکا ناکامی دیگری برای واکسن “جانسون اند جانسون” محسوب می‌شود.
در آوریل سال ۲۰۲۱ بروز موارد نادری از لختگی خون‌ در زنان جوان واکسینه‌شده با این واکسن، تزریق این محصول شرکت دارویی آمریکایی “جانسون اند جانسون” را متوقف کرده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »