بنياد مسيحي ايرانيان
new

هشدار آمریکا به ایران: پنجره فرصت احیای برجام بسیار بسیار کوچک شده است

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، بار دیگر خطاب به جمهوری اسلامی هشدار داد که «پنجره فرصت» برای احیای توافق برجام «بسیار بسیار کوچک» شده است.
وی در یک نشست خبری که روز چهارشنبه، ۱۳ بهمن، برگزار شد، گفت: «ما در شرایط نامطلوبی قرار داریم که حاکی از فرصت بسیار بسیار کوتاه در مذاکرات وین است.»
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا «فرصت» رسیدن به توافق در وین را از آن رو «بسیار بسیار اندک» توصیف کرده که، به گفته او، «اگر پیشرفت‌های هسته‌ای‌ ایران، مزایای منع اشاعه هسته‌ای مصوب در برجام را از بین ببرد، بازگشت به برجام دیگر فایده‌ای نخواهد داشت.»
آقای پرایس به صراحت هشدار داد که در صورتی که چنین اتفاقی رخ بدهد، دیگر منافع امنیت ملی ایالات متحده و متحدان آن با بازگشت متقابل به برجام تامین نخواهد شد و «باید دنبال مسیر دیگری باشیم.»
وی دو روز پیش از این نیز زمان برای نجات برجام را «خیلی کم» عنوان کرده و از «افزایش فشارهای اقتصادی و دیپلماتیک» آمریکا بر ایران در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات وین خبر داده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »