بنياد مسيحي ايرانيان
new

نیروی هوایی اسرائیل می‌گوید که در طول سال ۲۰۲۰ میلادی به حدود ۵۰ هدف در سوریه حمله کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این مطلب به عنوان بخشی از خلاصه عملکرد سالانه نیروهای دفاعی اسرائیل ذکر شده که روز پنجشنبه، ۱۱ دی، انتشار یافت.
اسرائیل به ندرت حملات خود را در سوریه تأیید می‌کند، حملاتی که بیشترشان متوجه گروه‌های شیعی مورد حمایت جمهوری اسلامی است.
از جمله یک روز پیش از این، سوریه از مقابله پدافند هوایی این کشور با «نیروی متخاصم در حریم هوایی ریف دمشق» خبر داد و گفت که در این حملات یک نفر کشته و سه نفر زخمی شدند.
در بسیاری از این حملات «نیروهای نزدیک به جمھوری اسلامی» یا نظامیان ایرانی نیز کشته می‌شوند.
اسرائیل از مدت‌ها پیش اعلام کرده که می‌خواهد مانع از نفوذ بیش از حد جمھوری اسلامی در منطقه، به ویژه در کشورهای هم‌مرز خود مانند سوریه شود.
مقامات اسرائیلی می‌گویند که حملات هوایی این کشور به سوریه باعث کاهش تحرکات و حضور جمھوری اسلامی در منطقه شده است.
با وجود این، در خلاصهٔ عملکرد سالانه نیروهای دفاعی اسرائیل به چندین تلاش توسط «سلول‌های جنبش شیعه حزب‌الله لبنان مورد حمایت جمھوری اسلامی» در سال ۲۰۲۰ برای نفوذ به مرزهای شمالی اسرائیل گزارش شده است.
در این گزارش همچنین آمده است که شبه‌نظامیان فلسطینی طی سالی که گذشت، ۱۷۶ فروند موشک به داخل خاک اسرائیل پرتاب کردند که از این تعداد «۹۰ موشک در زمین‌های بایر سقوط کرده و ۸۰ موشک هم توسط سامانه پدافند موشکی کوتاه‌برد ‘گنبد آهنین’ رهگیری و منهدم شده است».
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »