بنياد مسيحي ايرانيان
new

نیروهای ارتش روسیه «در حال عقب‌نشینی» از چرنیهیف در شمال اوکراین .

فرماندار منطقه چرنیهیف در شمال اوکراین روز جمعه از عقب‌نشینی نیروهای ارتش روسیه از این منطقه و نواحی نزدیک به کی‌یف، پایتخت، خبر داد.
چرنیهیف منطقه‌ای است درست در شمال شرقی کی‌یف.
ویاچِسلاو چائوس، فرماندار، روز جمعه در پیامی ویدئویی گفت که نیروهای روسی عقب‌نشینی خود از این منطقه را آغاز کرده، اما هنوز به طور کامل خارج نشده‌اند، و «هنوز احتمال حملات هوایی و موشکی از طرف روسیه هست».
به گفته آقای چائوس، همزمان با عقب‌نشینی روس‌ها، نیروهای ارتش اوکراین به منطقه وارد شده و مواضعی را که در اختیار روس‌ها بود شناسایی و تصرف می‌کنند.
روسیه همزمان با دور جدید مذاکراتش با اوکراین که روز سه ‌شنبه در استانبول برگزار شد اعلام کرده بود که در راستای «اعتمادسازی» حملات نظامی را در اطراف کی‌یف و چرنیهیف، واقع در شمال اوکراین، کاهش خواهد داد.
با این حال ساعاتی بعد مقامات اوکراینی خبر دادند که ارتش روسیه به وعده خود عمل نکرده و هم‌چنان به گلوله‌باران منطقه ادامه می‌دهد.
خبر عقب‌نشینی موضعی روس‌ها از چرنیهیف در روزی منتشر می‌شود که مذاکره‌کنندگان روس و اوکراینی قرار است نشستی دیگر،‌ این بار به شکل آنلاین، برای رسیدن به صلح داشته باشند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »