بنياد مسيحي ايرانيان
new

نگرانی درباره وضعیت جسمانی پاپ فرانسیس با لغو سفر به آفریقا.

واتیکان روز جمعه اعلام کرد رهبر کاتولیک‌های جهان سفر آتی خود به جمهوری دموکراتیک کنگو و سودان جنوبی را به دلیل درد زانو به تعویق انداخته است.
واتیکان روز جمعه ۱۹ خرداد اعلام کرد سفر از پیش تعیین شده پاپ فرانسیس به آفریقا که قرار بود در ماه ژوئیه انجام شود، لغو می‌شود.
مقام‌های واتیکان می‌گویند سفر پاپ فرانسیس ۸۵ ساله به‌دلیل زانودرد مزمن و مشکلات حرکتی ناشی از آن، مجبور به لغو سفر آفریقایی شده است.
به گفته واتیکان، پاپ فرانسیس قرار بود در تاریخ دوم تا هفتم ژوئیه به دو کشور آفریقایی کنگو و سودان جنوبی سفر کند که باتوجه‌ به زانودرد وی این سفر به آینده موکول خواهد شد.
مقامات واتیکان گفته‌اند که این سفر به توصیه پزشکان لغو گردیده چرا که ممکن است در روند درمانی پاپ اختلال ایجاد کند.
پاپ فرانسیس حدود یک ماه است که به دلیل کشیدگی رباط‌های زانوی راست از صندلی چرخدار استفاده می‌کند. در دوره درمانی او، پزشکان آمپول‌هایی نیز به او تزریق کرده‌اند و می‌باید تا حد ممکن زانوی خود را بی‌حرکت نگاه دارد و در صورت لزوم با عصا یا با کمک یک دستیار راه برود. صرف‌ نظر از درد زانوی پاپ، توانایی جسمانی وی برای این سفر از ماه‌ها پیش مورد سؤال بود.
پاپ به دوستدارانش گفته است که نمی‌خواهد تحت عمل جراحی زانو قرار گیرد. احتمال می‌رود واکنش رهبر کلیسای کاتولیک به داروی بیهوشی در حین عمل روده بزرگ در ژوئیه ۲۰۲۱ یکی از علل خودداری وی از عمل زانوی باشد. در آن سال ۳۳ سانتی‌متر از روده بزرگ پاپ برداشته شد.مشکلات زانوی پاپ فرانسیس و تصمیم او برای انتصاب ۱۶ اسقف اعظم دارای حق رأی در شورای واتیکان، گمانه‌زنی‌ها در مورد آینده و حتی جانشین وی را دوچندان کرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »