بنياد مسيحي ايرانيان
new

نگرانی از وضعیت زهرا صفایی و بی خبری از محل نگهداری وی بدنبال سکته قلبی

نگرانی از وضعیت زهرا صفایی بدلیل بی اطلاعی از محل نگهداری و بستری وی بعد از سکته قلبی افزایش یافته است.
بنا به خبرهای رسیده به کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام، حوالی ظهر روز شنبه ۱۳ شهریورماه ۱۴۰۰ زندانی سیاسی زهرا صفایی که پیش از این دچار سکته قلبی شده بود، برای انجام آنژیوگرافی مجددا به بیمارستان ستاری در قرچک منتقل شد. اما بدلیل اینکه در این بیمارستان امکانات کافی برای انجام این کار وجود ندارد، وی را به بیمارستان دیگری منتقل کردند.
به گفته یک منبع مطلع، پرستو معینی، فرزند زهرا صفایی که با او در زندان قرچک محبوس است، همچنین اعضای خانواده صفایی، از محل بستری وی بی اطلاع هستند، صغری خدادادی، رئیس زندان قرچک به دستور وزارت اطلاعات، آنان را در بی خبری نگاه داشته است تا به این ترتیب خانواده این زندانی را نیز مورد شکنجه روحی و روانی قرار بدهد.
از روز نهم تا ۱۳ شهریور وضعیت زهرا صفایی هر لحظه بدتر شده و زیر اکسیژن بوده است. اکنون جان زندانی سیاسی زهرا صفایی در خطر است.
بنا به تشخیص پزشکان متخصص وی بایستی سریعا آنژیوگرافی شده و تحت مراقبتهای ویژه پزشکی قرار بگیرد. اما تا روز شنبه ۱۳ شهریور هیچ رسیدگی به وی نشده است. و برغم اینکه خانواده وی تمام هزینه ها را برای انتقال و درمانش در بیمارستان خصوصی پذیرفته اند اما مسئولان زندان این اجازه را به آنها نداده اند.
پروسه وضعیت زهرا صفایی در زندان قرچک که منجر به سکته قلبی شد؛
زندانی سیاسی زهرا صفایی مدت دو ماه است در زندان قرچک از تنگی نفس و درد در ناحیه قفسه سینه رنج می برد، در مراجعات مکرر به بهداری و مسئولین این زندان جهت درمان و مراجعه به بیمارستان، هیچ پاسخی دریافت نمی‌کرد.
روز سه شنبه دوم شهریورماه، زهرا صفایی در حالی که حالش وخیم بود توسط سایر زندانیان به بهداری منتقل شد، اما باز هم مسئول مربوطه می‌گوید که مشکلی نیست و با دادن چند داروی مسکن، وی را به بند برمی‌ گرداند.
روز جمعه ۵شهریورماه که به طور اتفاقی دکتر متخصص قلب پس از مدتها به زندان رفته بود، پس از ویزیت این زندانی سیاسی، از وی نوار قلبی گرفته و تشخیص حمله قلبی داده و وضعیت زهرا صفایی را اورژانس اعلام کرده و دستور می دهد که او را سریعا به بیمارستان منتقل کنند.
بعد از ۴ روز در حالیکه او هنوز به بیمارستان منتقل نشده بود در روز سه شنبه ۹ شهریور دچار حمله قلبی (سکته قلبی) شد. وی را به بیمارستان ستاری در قرچک منتقل کردند اما از آنجا که مأمورین دست و پای وی را با زنجیر به تخت بیمارستان بسته بودند و شدیدا تحت فشار بود، مجددا به زندان بازگشت.
زهرا صفایی روز شنبه ۱۳ شهریور برای اجرای قرار آنژوگرافی به بیمارستان رفت و تا این لحظه از آخرین وضعیت این زندانی سیاسی اطلاعی در دست نیست،
بدلیل پنهانکاری‌های رئیس این زندان؛ صغری خدادادی، اعضای خانواده وی در نگرانی و استرس بخاطر وضعیت زهرا صفایی بسر می برند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »