بنياد مسيحي ايرانيان
new

نگرانی از برگزاری مراسم رمضان به رغم موج جدید کرونا در ایران

به رغم آغاز موج چهارم شیوع کرونا در ایران، برگزاری مراسم ماه رمضان در شهرهای زرد و آبی مجاز اعلام شد. موارد ابتلا و مرگ به شدت رو به افزایش است و تخت‌های “آی‌سی‌یو” در بزرگترین بیمارستان ایران پر شده‌اند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تائید کرده که خیز جدید شیوع ویروس کرونا و ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در “اکثر استان‌های ایران” آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علیرضا رئیسی روز شنبه ۱۴ فروردین خبر داد که در حال حاضر موج جدید شیوع کرونا در استان‌های البرز و ایلام آغاز شده، روند صعودی ابتلا در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، فارس، خراسان جنوبی و سمنان قابل مشاهده است و استان‌های مازندران، گیلان، چهارمحال و بختیاری و لرستان در آستانه ورود موج جدید بیماری کووید ۱۹ هستند.

وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ۱۲ فروردین (اول آوریل) در پیامکی به شهروندان هشدار داد که “اوج‌گیری خیز چهارم کرونا در سراسر کشور قطعی است” و از آنها خواست برای حفظ سلامت خود و دیگران به سیزده به در نروند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت نیز روز گذشته در صفحه اینستاگرام خود به خاطر بی‌توجهی به نظر کارشناسان و جلوگیری نکردن از انجام سفرهای نوروزی از مسئولان به شدت انتقاد کرد.

ادامه سه رقمی شدن شمار قربانیان کرونا

به گفته رئیسی اثر مسافرت‌های نوروزی در افزایش شدید موارد ابتلا در ده روز آینده مشاهده خواهد شد. او با اشاره به افزایش موارد بستری پیش‌بینی کرده که “مرگ‌های سه رقمی” تا روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

افزایش موارد شناسایی ابتلا به کرونا و بستری شدن مبتلایان از یک هفته پیش به شکل محسوس‌تری آغاز شده و شمار قربانیان برای دومین روز پیاپی سه رقمی شده است.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت می‌گوید، در شبانه‌روز منتهی به ۱۴ فروردین ۱۱ هزار و ۴۲۰ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده و ۱۲۳ نفر از مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

او شمار بستری‌شدگان در ۲۴ ساعت گذشته را هزار و ۶۰ نفر و تعداد بیماران بستری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها را بیش از چهار هزار نفر اعلام کرد.

افزایش بستری شدگان به حد آذر ماه

از یک هفته پیش به این سو شمار بستری‌شدگان روزانه همواره بیش از هزار نفر بوده است. پیشتر این تعداد در روزهای پایانی آذر ماه از این مرز گذشته بود.

افزایش شمار مبتلایان و بستری‌شدگان در روزهای گذشته بیشتر به ترددها و خریدهای نوروزی اسفند ماه مربوط می‌شود و انتظار می‌رود، همان گونه که رئیسی هم یادآوری کرده تاثیر مسافرت‌ها، دید و بازدیدها و سیزده‌به در رفتن‌ها در ده روز آینده مشخص شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید، دست‌کم ۱۵ هزار نفر که آزمایش کرونای آنها مثبت بوده در نوروز به سفر رفته‌اند که با آنها برخورد قانونی خواهد شد و جریمه می‌شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »