بنياد مسيحي ايرانيان
new

نمایندگان مجلس از عدم انتخاب وزیر زن و استفاده از اهل سنت، انتقاد کردند

در میان وزرای پیشنهادی ابراهیم رئیسی، وزیر زن و اهل سنت وجود ندارد!
جلال محمودزاده، نماینده مردم مهاباد در مجلس شنبه ۳۰ مرداد در جریان جلسه رای اعتماد مجلس، در مخالفت با کلیات برنامه پیشنهادی ابراهیم رئیسی برای دولت سیزدهم گفت: در جلسات متعددی در رابطه با به کارگیری افراد نخبه و شایسته مذاهب قول داده ‌بودید اما اکنون کابینه خالی از جناح‌های سیاسی و اهل سنت است.
وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در چینش کابینه خود میلیون‌ها نفر از اهل سنت را نادیده گرفته است، ادامه داد: «آیا در جامعه عظیم اهل سنت انقلابی کرد، بلوچ و عرب، فردی وجود نداشت که به عنوان وزیر در کابینه معرفی شود.»
معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار نیز ضمن مخالفت با کابینه ابراهیم رئیسی، معرفی نشدن وزیر زن در دولت سیزدهم را مسئله‌‌ای «حیرت‌آور و تاسف‌بار» خواند. سعیدی خواستار انتصاب یک شهروند اهل سنت نیز در کابینه رئیسی شد.
ملک فاضلی، نماینده سراوان نیز در واکنش به لیست انتخاب وزرای پیشنهادی دولت رئیسی، گفت: «این استان حدود ۱۱ درصد از جمعیت این کشور را در بر گرفته و‌ دارای افرادی توانمندی است که می‌توانستند در کابینه حضور داشته باشند که در حال حاضر اثری از آن‌ها نمی‌بینیم.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »