بنياد مسيحي ايرانيان
new

نماینده مجلس: ترک تحصیل حدود ۴۰ درصد دانش‌آموزان در برخی شهرها

یک نماینده مجلس ایران از ترک تحصیل ۳۰ تا ۴۰ درصد دانش‌آموزان و دانشجویان در برخی شهرهای کشور به دلیل عدم دسترسی به امکانات آموزشی خبر داد.
بهروز محبی، نماینده سبزوار، روز جمعه، ۱۳ فروردین، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، نبود زیرساخت‌ آموزشی مناسب برای استفاده از فضای مجازی جهت آموزش را مهم‌ترین دلیل افزایش آمار بازماندگی از تحصیل در مناطق محروم عنوان کرد.
به گفته آقای محبی، اینترنت برخی روستاها در ایران هم‌چنان تو جی ۲G است، در حالی‌ که دانش‌آموزان و دانشجویان برای ارسال و بارگیری ویدئو‌ها یا صدایی که برای آموزش ارسال می‌شود، نیاز به اینترنت تری جی یا فور جی دارند.
پیشتر برخی مقامات آموزشی استان‌های محروم ایران، دسترسی نداشتن دانش‌آموزان به ابزارهای هوشمند مانند موبایل و تبلت را عامل افزایش آمار افت تحصیلی و ترک تحصیل در این مناطق عنوان کرده بودند.
دانش‌آموزان ایرانی در سال تحصیلی جدید به دلیل شیوع کرونا برنامه‌های درسی خود را از طریق اپلیکیشن شاد در خانه دنبال می‌کنند.
رضوان حکیم‌زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، بهمن‌ماه گذشته از بازماندگی تحصیلی ۸۹ هزار دانش‌آموز تنها در مقطع اول ابتدایی در سال تحصیلی ۹۹ خبر داده بود.
سه روز پیش از گزارش خانم حکیم‌زاده، مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر آموزش و پرورش، آمار بازماندگان تحصیل در مقطع ابتدایی را ۲۱۰ هزار دانش‌آموز اعلام کرده بود.
حسن الحسینی، مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد هم پاییز ۹۹ گفته بود که از بین بیش از ۱۱ میلیون دانش‌آموز کشور، حدود ۳.۵ میلیون نفر فاقد ابزار هوشمند بوده یا دسترسی به اینترنت ندارند.
آقای الحسینی سهم محرومیت دانش‌آموزان از شبکه شاد را ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر یعنی ۲۱ درصد اعلام کرده و گفته بود که اختلاف ۳۰۰ هزار نفری به دانش‌آموزانی برمی‌گردد که ابزار هوشمند قرضی استفاده می‌کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »