بنياد مسيحي ايرانيان
new

نظر مثبت بورل و امیرعبداللهیان درباره نتیجه مذاکره مورا در تهران؛ «توافق خوب در دسترس است».

ساعتی پس از بازگشت نماینده اتحادیه اروپا از تهران، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی این اتحادیه، نتیجه سفر او را «مثبت» ارزیابی کرده و از باز شدن راه برای رسیدن به توافق نهایی خبر داد.
انریکه مورا، هماهنگ ‌کننده اتحادیه اروپا، روز جمعه در پایان سفری سه‌روزه به تهران خود از درخواست آزادی برای احمدرضا جلالی و حتی گرفتاری‌اش در فرودگاه فرانکفورت در توییتر نوشت، اما درباره احیای برجام سکوت اختیار کرد.
ایران روز دوشنبه هفته جاری اعلام کرد که این دیپلمات‌ اتحادیه اروپا با هدف احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ این هفته از تهران بازدید می‌کند، خبری که ایالات متحده نیز از آن استقبال کرد.
انریکه مورا در طول یک سال مذاکرات وین که البته در دو ماه اخیر متوقف شده نقشی کلیدی در میانجیگری بین ایران و ایالات متحده بازی کرده است.
حال جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اروپا و هماهنگ‌ کننده ارشد مذاکرات برجام، می‌گوید که سفر آقای مورا بن‌بست در مذاکرات را از سر راه برداشته و واکنش مقامات جمهوری اسلامی به چانه ‌زنی انریکه مورا «به اندازه کافی مثبت» بوده است.
آقای بورل روز شنبه هفته گذشته در یک مصاحبه ضمن اشاره به این که به دنبال یافتن «راه میانه» برای نجات برجام است با اشاره به تحریم‌های روسیه گفته بود که «نفع اروپا» هم در احیای توافق با ایران است. او همچنین از سفر آقای مورا به عنوان «آخرین تیر ترکش» خود یاد کرده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »