بنياد مسيحي ايرانيان
new

نشست سران گروه ۲۰؛ توافق بر سر تعیین حداقل نرخ جهانی مالیات

رهبران گروه ۲۰ در نشست رم پس از بحث و تبادل نظر نسبت به تعیین حداقل نرخ مالیات برای شرکت‌های بزرگ در جهان به توافق رسیدند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، از نشانه خوبی برای “اجرای عدالت در عصر دیجیتالی شدن” سخن گفت.
رهبران و سران دولت بیست اقتصاد بزرگ جهانی در نشست رم پس از بحث و گفت‌وگو تصمیم گرفتند که حداقلی را برای نرخ جهانی مالیات تعیین کنند.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان این اقدام را “نشانه گسترده عدالت در دوران دیجیتالی شدن” خواند.
یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز این اقدام را تصمیمی توصیف کرد که می‌تواند به معنی واقعی کلمه “به رقابت زیانبخش شرکت‌های بزرگ برای پرداخت پایین‌ترین نرخ مالیات در جهان” پایان دهد.
این تصمیم کشورهای بزرگ اقتصادی جهان امکان فرار مالیاتی شرکت‌های بزرگ وفراملیتی را که منجر به درآمدهای سرسام آور برای آنان می‌شود مسدود می‌کند.
بنا به این مصوبه برای شرکت‌های بزرگ بین‌المللی بدون در نظر گرفتن این که در کدام کشور جهان مستقر هستند، نرخ مالیات ۱۵ درصدی تعیین شده است. اگر شعبه‌ یا شرکت وابسته یک شرکت بزرگ در کشور دیگری مالیات کمتری بپردازد، کشور محل استقرار شرکت مادر می‌تواند ما به‌التفاوت مالیات را مطالبه کند.
نشست سران گروه ۲۰ روز شنبه ۸ آبان (۳۰ اکتبر) با بحث در باره در خواست ارسال واکسن کرونا به کشورهای فقیر کار خود را آغاز کرد.
دراگی، نخست وزیر ایتالیا به عنوان میزبان در سخنرانی افتتاحیه خود به موضوع توزیع نابرابر واکسن در جهان اشاره کرد و گفت: «در حالی که ۷۰ درصد جمعیت کشورهای ثروتمند دست کم یک بار واکسینه شده‌اند این میزان در کشورهای فقیر تنها به سه درصد می‌رسد.»
نخست وزیر ایتالیا این موضوع را از نظر اخلاقی غیرقابل قبول خواند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »