بنياد مسيحي ايرانيان
new

نرخ ابتلا به ویروس “هندی” کرونا در آلمان دو درصد است

ابتلا به ویروس نوع B.1.617  که گونه جهش‌یافته هندی کرونا معرفی می‌شود، در آلمان بیش از پیش دیده می‌شود، اما نرخ شیوع آن اندک است. شاخص هفتگی کرونا در آلمان نیز سیری نزولی طی می‌کند و به زیر ۶۸ رسیده است.

مؤسسه روبرت کخ در گزارشی اعلام کرد که سهم ویروس کووید از نوع B.1.617. در میان کل مبتلایان کرونا در آلمان تنها دو درصد است.

گزارش این مؤدر برگیرنده فاصله زمانی سوم تا نهم ماه مه (۱۹ اردیبهشت) است. یک هفته قبل از آن، این ویروس در بین یک و نیم درصد بیماران تشخیص داده شده بود.

این میزان از تعداد مبتلایان مربوطه در بریتانیا کمتر است که کانون این گونه جهش‌یافته از ویروس کرونا در اروپا شناخته می‌شود. نرخ ابتلا به گونه جهش یافته B.1.617  در بریتانیا طبق تازه‌ترین آمار شش درصد است.

تا کنون ۲۹۶۷ مورد ابتلا به ویروس “هندی” کرونا در بریتانیا تایید شده که ۲۸درصد از هفته قبل بیشتر شده است. مرکز بریتانیا، منطقه هوسلو در غرب لندن و شهر گلاسکو در اسکاتلند از کانون‌های شیوع این ویروس هستند.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا گفته که شاید به خاطر گسترش گونه هندی ویروس کرونا، طرح لغو محدودیت‌های کرونایی در بخش اعظم این کشور به تعویق بیفتد.

ابتلا به کرونا در آلمان سیر نزولی طی می‌کند. طبق آخرین آمار مؤسسه روبرت کخ شاخص هفتگی ابتلا به کرونا در آلمان به ۶۸ نفر در ۱۰۰ هزار رسیده که امیدبخش تلقی می‌شود. این شاخص در هفته گذشته  ۸/ ۷۲ درصد بود.

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۷ بیمار کرونا در آلمان درگذشته‌اند. به این ترتیب مجموع جان‌باختگان کرونا در این کشور به ۸۶ هزار و ۹۰۲ نفر رسیده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »