بنياد مسيحي ايرانيان
new

نخست‌وزیر کره جنوبی پس از آزاد شدن نفتکش توقیف‌شده عازم تهران شد

نخست‌وزیر کره جنوبی برای دیداری سه روزه عازم ایران شد. این سفر دو روز پس از آزادی نفتکش توقیف‌شده این کشور انجام می‌گیرد. مقام‌های ایرانی گفتند در این سفر درباره دارایی بلوکه شده ایران در کره جنوبی نیز صحبت خواهد شد.
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی صبح روز یکشنبه ۲۲ فرودین (۱۱ آوریل) گزارش داد چانگ سیه کیون، نخست‌وزیر این کشور در جریان سفر سه روزه خود به ایران با حسن روحانی، رئیس جمهوری، محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس و علی لاریجانی، مشاور علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی دیدار خواهد کرد.
یونهاپ نوشته دیدار چانگ سیه کون از تهران اولین سفر یک نخست‌وزیر کره جنوبی در ۴۴ سال گذشته است.
نخست‌وزیر کره جنوبی در دیدار سه روزه خود با مقام‌های شرکت‌های این کشور در ایران از جمله سامسونگ الکترونیک و ال جی الکترونیکس نیز دیدار خواهد کرد.
سفر سه روزه نخست‌وزیر کره جنوبی به ایران دو روز پس از آزادی کشتی‌ توقیف شده این کشور انجام می‌گیرد.
دو روز پیش وزارت خارجه کره جنوبی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد ایران نفت‌کش توقیف شده “هانکون چیمی” و ناخدای این کشتی به همراه ۱۲خدمه آن را آزاد کرده است.
نفت‌کش هانکون چیمی ۱۵ دی‌ماه از سوی سپاه پاسداران، به بهانه “نقض پروتکل‌های زیست‌بومی خلیج فارس” در نزدیکی تنگه هرمز توقیف شده بود.
آن زمان گفته شد که هدف اصلی از توقیف نفت‌کش هانکون چامی در خلیج فارس زیر فشار گذاشتن کره جنوبی برای آزادسازی دارایی ایران در آن کشور است.
یکی از مقامات وزارت‌ خارجه کره جنوبی به رسانه‌ها گفته که آزادی کشتی بعد از گفت‌وگو در باره ۷ میلیارد دلار پول‌های بلوکه شده ایران صورت گرفته است.
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز قبلا گفته بود چانگ سیه کیون در دیدار خود از ایران درباره موضوع “محدودیت‌های غیرقانونی ایجادشده برای دسترسی به منابع بانک مرکزی در این کشور” صحبت خواهد کرد.
کره جنوبی بارها اعلام کرده بود که برای پرداخت بدهی خود به ایران آماده است، اما به خاطر تحریم‌های ایالات متحده علیه فعالیت‌های مالی و بانکی ایران، قادر به این کار نیست.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »