بنياد مسيحي ايرانيان
new

نخستین تست «واکسن ایرانی کرونا» روی یک زن انجام شد

رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه ۹ دی خبر دادند که نخستین «واکسن ایرانی» کرونا «با موفقیت» به یک زن تزریق شد.

رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه ۹ دی خبر دادند که نخستین «واکسن ایرانی» کرونا «با موفقیت» به یک زن تزریق شد.
نام این داوطلب، طیبه مخبر دختر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اعلام شده است.
این گزارش‌ می‌افزاید که دومین تست واکسن قرار است روی یکی از «مدیران ارشد مجموعه ستاد اجرایی» انجام شود.
ستاد اجرایی فرمان امام از نهادهای اقتصادی زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی است و انحصار تولید ماسک در کشور را در دست دارد. یک شرکت وابسته به این تشکیلات عظیم اقتصادی در حال کار روی تولید واکسن کروناست.
پیشتر، مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفته بود که فاز اول تست انسانی «واکسن ایرانی کرونا» قرار است با مشارکت ۵۶ نفر آغاز ‌شود.
به گفته او، «در این فاز دو تزریق برای داوطلبان در فاصله دو هفته انجام می‌شود. یعنی ابتدا یک تزریق را انجام می‌دهند و دو هفته بعد هم تزریق دوم را انجام می‌دهند».
خانم محرز افزوده بود: «اگر همه چیز با موفقیت پیش رود و تایید آن را هم از سازمان بهداشت جهانی دریافت کنیم، نهایتا در اواخر بهار بتوانیم واکسن ایرانی کرونا را داشته باشیم».
این زمان‌بندی طولانی در حالی است که در هفته‌های اخیر بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و افکار عمومی در ایران خواستار خرید و واردات واکسن خارجی از سوی دولت شده‌اند تا با روند مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به این ویروس مقابله شود.
بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکا و اسرائیل کار واکسیناسیون سراسری را برای مقابله با کرونا آغاز کرده‌اند و انتظار می‌رود که تا تابستان آینده بخش زیادی از جمعیت این کشورها واکسینه شوند.
بر اساس آمار رسمی ارائه شده توسط وزارت بهداشت، تاکنون بیش از ۵۴ هزار نفر در ایران جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست داده و نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند. اما منتقدان می‌گویند که شمار بیماران و قربانیان کرونا در ایران بسیار بیشتر از این آمار است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »