بنياد مسيحي ايرانيان
new

نجمه میرآخورلی به اتهام «عضویت در سازمان فداییان خلق» به پنج سال حبس محکوم شد

نجمه (نادیا) میرآخورلی، شهروند ۶۱ ساله تهرانی، با اتهام عضویت در سازمان فداییان خلق ایران (اقلیت) به پنج سال حبس محکوم شد.

به گزارش هرانا، خبرگزاری حقوق بشر، در روز چهارشنبه، هشتم بهمن‌ماه، خانم میرآخورلی که در آبان‌ ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود بازداشت شده بود، دی‌ماه امسال از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد با اتهام «عضویت در گروهک سازمان فداییان خلق (اقلیت)» به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

خانم میرآخورلی در تاریخ ۲۸ آبان‌ماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و نخست به بازداشتگاه الف یک اطلاعات سپاه منتقل شد.

او پس از ۲۱ روز به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل و در نهایت در تاریخ ۳ دی‌ماه همان سال با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد و در ۱۷ دی‌ماه امسال حکم محکومیت پنج ساله دریافت کرد.

درباره سوابق سیاسی خانم میرآخورلی و فعالیت‌های او در ارتباط با سازمان فداییان خلق (اقلیت) تاکنون گزارشی منتشر نشده است.

انتساب این اتهام به او در حالی صورت می‌گیرد که این گروه مدت‌ها است در ایران فعالیتی ندارد.

سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران در سال ۱۳۴۹ بر پایه آرمان‌های سوسیالیستی شکل گرفت و سازمان فداییان (اقلیت) در خرداد ۱۳۵۹ از این سازمان منشعب شد. تعدادی از فعالان این سازمان سیاسی در جریان اعدام دسته‌جمعی زندانیان عقیدتی-سیاسی ایران در تابستان ۱۳۶۷ به دست جمهوری اسلامی ایران کشته شدند.‎

سازمان دیدبان حقوق بشر در آخرین گزارش سالانه خود که ۲۵ دی‌ماه منتشر شد، از وضعیت حقوق بشر در ایران و ادامه نقض حقوق شهروندان ایرانی در زمینه‌های مختلف از سوی حکومت جمهوری اسلامی انتقاد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »