بنياد مسيحي ايرانيان
new

نتیجه دو پژوهش میدانی: واکسن بایون‌تک/فایزر ”بسیار موثر” است

پژوهشگران اسرائیلی در دو مطالعه میدانی به این نتیجه رسیده‌اند که واکسن بایون‌تک/فایزر در برابر بیماری کووید۱۹ در بیش از ۹۰ درصد موارد ”بسیار موثر” است. در این کشور قرار است تا پایان مارس ۵۰ درصد مردم واکسینه شوند.

شبکه خبری ان‌تی‌وی آلمان روز دوشنبه، ۲۷ بهمن (۱۵ فوریه) گزارشی در باره تاثیرگذاری واکسن مشترک شرکت داروسازی آلمانی بایون‌تک و شرکت آمریکایی فایزر منتشر کرد.

بر أساس این گزارش سازمان بهداشت کلالیت (Clalit) اسرائیل در تحقیقات میدانی خود بر روی ۶۰۰ هزار نفر به این نتیجه رسیده‌است که کووید۱۹، بیماری ناشی از کرونای جدید (سارس‌کوو۲) در کسانی که قبلا با  واکسن بایون‌تک/فایزر واکسینه شده بودند  در قیاس با کسانی که واکسینه نشده بودند حدود ۹۴ درصد کاهش یافته است.

شرکت بیمه درمانی مکابی (Maccabi) هم به نتیجه مشابهی رسیده است. این شرکت اعلام کرد، واکسن نام‌برده در ۹۳ درصد افرادی که دو بار واکسن دریافت کرده بودند به کاهش علائم و شدت بیماری انجامیده است.

برای این منظور ۵۲۳ هزار نفر مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و تاکنون حتی یک مورد مرگ ثبت نشده است.

به همین دلیل کلالیت و مکابی واکسن آلمانی/آمریکایی را «بسیار موثر» طبقه‌بندی کرده‌اند.

موفقیت کمپین واکسیناسیون اسرائیل توجه جهانیان را به خود جلب کرده است. تاکنون حدود ۳۰ درصد شهروندان این کشور با واکسن بایون‌تک/فایزر واکسینه شده اند.

قرار است در آینده نزدیک ۴۰ درصد از نه میلیون جمعیت این کشور واکسینه شوند. دولت اسرائیل برای خود این هدف را تعیین کرده است که تا پایان مارس سال جاری ۵۰ درصد جمعیت کشور از واکسیناسیون بهره‌مند شده باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »