بنياد مسيحي ايرانيان
new

نتیجه اجلاس سران اروپا درباره کرونا: مرزها همچنان باز می‌مانند

کشورهای اتحادیه اروپا و سران آنها در بالاترین حد درگیر موتاسیون جدید ویروس کرونا هستند. بیش از همه پرتغال و ایرلند درگیر ویروس جهش‌یافته کرونا هستند.

روز پنج‌شنبه ۲۱ ژانویه پس از چهار ساعت بحث و گفت‌وگو از طریق ویدیو کنفرانس، سران این کشورها به این نتیجه رسیدند که مرزهایشان را همچنان باز بگذارند تا در کار بازار داخلی اروپا و نیز کسانی که به دلایل شغلی بین کشورهای اتحادیه در رفت و آمدند، خللی وارد نشود.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان پیش از آغاز این ویدیو کنفرانس گفته بود در صورتی که کشورهای همسایه برای جلوگیری از شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا اقدامات لازم را انجام ندهند، بستن مرزها به عنوان آخرین گزینه روی میز است.

در عین حال برای مناطقی از اتحادیه اروپا که وضعیت شیوع پاندمی بدتر و ویروس کرونا به شدت فعال است، درجه‌بندی جدیدی با نام قرمز تیره مقرر شد. به گفته اورزولا فون درلاین، رییس کمیسیون اتحادیه اروپا این مناطق باید محدودیت‌های بیشتری را اعمال کنند.

فون درلاین از نیاز مقررات هدفمند یاد کرد و گفت که تصمیمات در این باره باید توسط کشورهای عضو گرفته شود. کمیسیون اتحادیه اروپا در روزهای آتی پیشنهادات مشخصی در این باره ارائه خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »