بنياد مسيحي ايرانيان
new

نان روزانه ۱۸ دی ۸ ژانویه

تفسیر پیدایش فصل ۷

۷: ۱ واژه «درآیید» برای اولین بار در آیه ۱ ظاهر می‌شود ـ دعوت فیض بخش انجیل: «به کشتی سلامتی درآیید.»

۷: ۲-۱۸ دلیلی نمی‌توان برای این موضوع یافت که چرا به نوح فرمان داده شد هفت جفت از حیوانات پاک را به داخل کشتی ببرد، در حالیکه تنها یک جفت حیوان ناپاک ببرد. شاید به خاطر خوراک بود و یا پیش بینی‌ای برای قربانی که مسلماً حیوان پاک برای این کار لازم بود (نگاه کنید به ۸: ۲۰). پیش از اینکه باران شروع به باریدن کند، هفت روز زودتر کشتی از ساکنان آن پر شد، و در این اثنا آبهای زیرزمینی ذخیره می‌شدند تا در موعد مقرر از از زمین فوران کنند. باران به مدت چهل روز و چهل شب بارید، چهل در کتاب مقدس عدد آزمایش و امتحان است.

۷: ۱۹-۲۴ آیا این یک طوفان محلی بود، آنگونه که برخی ادعا می‌کنند؟ به آیه بعدی توجه فرمایید: همه کوههاى بلند که زیر تمامى آسمانها بود، مستور شد (آیه ۱۹). خدا نیازی نمی‌دید که به نوح بگوید کشتی‌ای بسازد که طول آن چند برابر زمین فوتبال باشد و یا ۸۰۰ اتومبیل ظرفیت داشته باشد. او می‌توانست تنها هشت نفر و حیوانات را به مکانی دیگر نقل مکان دهد. روایتها در مورد طوفان عالمگیر در سراسر جهان وجود دارد. کوه‌های آرارات بیش از ۱۷۰۰ فوت ارتفاع دارد. اما طوفان پانزده ذراع هم از کوه‌های آرارات بیشتر بود (آیات ۱۹، ۲۰). چگونه می‌توان این همه آب را در یک منطقه نگاه داشت، این چگونه معجزه‌ای می‌توانست باشد؟ در پیدایش ۹: ۱۵ خدا وعده داد که دیگر آبها تبدیل به طوفانی نشوند که تمام جانداران را نابود کند. پس از آن طوفانهای محلی بسیار به قوع پیوستند، اما هیچگاه یک طوفان عالمگیر به وقوع نپیوست. اگر این طوفان محلی بود پس خدا عهد خود را شکسته است – یک نتیجه گیری محال. پطرس ویرانی دنیا توسط طوفان را نمادی از ویرانی آینده دنیا توسط آتش می‌داند (دوم پطرس ۳: ۶).
کشتی تصویری از مسیح است. آبها داوری خدا را به تصویر می‌کشند. خداوند عیسی به زیر آبهای خشم الهی در جلجتا رفت. کسانی که در مسیح هستند نجات یافته‌اند. کسانی که بیرون هستند محکوم هستند. (نگاه کنید به اول پطرس ۳: ۲۱).

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »