بنياد مسيحي ايرانيان
new

نان روزانه ۹ مرداد

فیض غیر قابل مقاومت خداوند 

نان روزانه

 

 

 

۹ مرداد / ۳۱ جولای

 

 

 

فیض غیر قابل مقاومت خداوند

من به عنوان فرزند خداوند،به فرزند خواندگی پذیرفته شده ام

 

 

متبارک باد خدا و پدر خداوند ما عیسی مسیح که ما را در مسیح به ھر برکت روحانی در جایھای آسمانی مبارک ساخته است زیرا پیش از آفرینش جھان ما را در وی برگزید تا در حضورش مقدس و بی عیب باشیم . و در محبت بنا بر قصد نیکوی اراده خود ما را از پیش تعیین کرد تا به واسطه عیسی مسیح از مقام پسر خواندگی او برخوردار شویم.”

( افسسیان ١ : ۴ – ۵ )

 

 

آیه بالا را می توان دو جور نقطه گذاری کرد. می توان محبت را به جمله اول و یا به جمله دوم ربط  داد. ویرگول را در ھر کجا که بگذارید این حقیقت باقی می ماند که خداوند از ازل ما را محبت کرده است. پیش از آنکه جھان آفریده شود خداوند ما را محبت کرده و ما را برگزیده و از پیش مقرر نموده و او زندگی خود را بر زمین طوری ترتیب داد تا ما بتوانیم با او روبرو شده و محبتش را تجربه کنیم. در غزل غزل ھای سلیمان جمله ای ساده اما بسیار قدرتمند وجود دارد . ” زیرا که عشق ھمچون مرگ نیرومند است ” ( غزل غزل ھا ٨ : ۶ )  مرگ اجتناب ناپذیر است. وقتی که زمان مرگ کسی فرا می رسد کسی نمی تواند آنرا دور سازد. ھیچکس نمی تواند بگوید من آماده نیستم و تو را نمی پذیرم. ھیچ کس این قدرت را ندارد کع بتواند در مقابل مرگ مقاومت کند. اما عھد جدید ما را یک پله جلوتر می برد. زمانی که عیسی مرد و از مردگان قیام کرد او ثابت نمود که محبت قوی تر از مرگ است. قوی ترین و منفی ترین نیرویی که در دنیا وجود دارد و نمی شود از آن فرار کرد یعنی مرگ توسط قوی ترین نیروی مثبت دنیا که نمی شود در مقابل آن نیز مقاومت نمود مغلوب شد. محبت ھمیشه به ھدف خود می رسد. محبت شکست ناپذیر است. ھیچ مانعی در مقابل آن نمی تواند قد علم کند و محبت می تواند تمام موانع را پشت سر بگذارد تا به جائی که منظور نظرش است برسد.محبت خداوند شخصی و ابدی است. از ازل وجود داشته و غیر قابل مقاومت است.
بنابراین خود را چنین تصور کنید. شما مانند مرواریدی در دستان عیسی ھستید. به خود بگوئید محبت او نسبت به من شخصی و ابدی است. این محبت پیش از زمان وجود داشته و غیر قابل مقاومت است. سپس به یاد داشته باشید که او چه بھائی برای شما پرداخت کرد. او ھر آنچه داشت را برای شما داد. باز ایستید و به او بگوئید. متشکرم.

 

 

خداوندا

از تو متشکرم که مرا در محبت بر گزیدی.

اعلام می کنم که قبل از آفرینش جهان

خداوند مرا دوست داشته و مرا برگزیده و

زندگیم را مقرر فرموده است . او با محبت

غیر قابل مقاومت خود این کار را انجام داده

و من به عنوان فرزند خداوند به

فرزند خواندگی پذیرفته شده ام.

آمین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »