بنياد مسيحي ايرانيان
new

نامه اعتراضی اصناف سینما به وزیر پیشنهادی ارشاد: از جان این سینمای بی‌جان چه می‌خواهید؟

همزمان با آغاز جلسات مجلس شورای اسلامی برای بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی ابراهیم رئیسی، روز شنبه ۲۴ صنف عضو خانه سینما با صدور بیانیه‌ ای اعتراضی به اعلام سیاست‌های وزیر پیشنهادی وزارت ارشاد واکنش نشان دادند.
در بیانیه اخیر صنوف سینمایی آمده است: «جناب آقای اسماعیلی، هنوز وزیر نشده، با این تحلیل‌های بی‌پایه از جان این سینمای بی‌جان شده چه می‌خواهید؟ بیکاری، اوضاع بد اقتصادی و معیشتی، بیماری و آینده نامعلوم برای‌مان کم نیست؟»
محمد مهدی اسماعیلی، وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در برنامه‌ ۸۳ صفحه‌ای خود برای دولت سیزدهم، به شدت به وضعیت موجود در عرصه فرهنگ و هنر حمله کرده و نهادهای صنفی مانند خانه سینما را «فاقد وجاهت قانونی» و خانه موسیقی را «مهم‌ترین مرکز تولید بحران» دانسته است.
بیانیه اصناف سینمایی می‌افزاید:‌ «از دست رفتن سرمایه‌ های بزرگ انسانی و گران‌ بهای سینمای مظلوم ما کافی نیست که شما از راه نرسیده این چنین شلتاق می‌کنید؟»
بیست‌ و چهار صنف سینمایی از جمله کانون کارگردانان سینمای ایران، انجمن صنفی بازیگران سینما، انجمن تهیه‌ کنندگان مستقل سینما، انجمن فیلم‌ کوتاه ایران و کانون آهنگسازان سینمای ایران از امضا کنندگان این بیانیه هستند.
امضاکنندگان با بیان این‌که سنگ‌ اندازی‌های افرادی همفکر وزیر پیشنهادی فعلی، مانع پیشرفت سینمای ملی ایران در سطوح والاتر جهانی شده است، این پرسش را مطرح کردند که «با این اوصاف آیا ما باید شما را محاکمه کنیم یا شما ما را؟»
در پایان این بیانیه اعتراضی تاکید شده است:‌ «سالیان درازی است که گاه و بی‌گاه با امثال شما کنار آمده‌ایم، با محدودیت‌ها و کم‌دانشی و جهل هنری‌تان ساخته‌ ایم و از حوض خزه‌ گرفته‌ تان با مشقت تلاش کردیم تا خودمان را به اقیانوس سینمای جهانی برسانیم.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »