بنياد مسيحي ايرانيان
new

نازنین محمدنژاد بیش از یک ماه در بند سپاه پاسداران در زندان اوین است

نازنین محمدنژاد، نویسنده و شاعر ۳۳ ساله از ۱۸ آذر در بند دو الف سپاه پاسداران در زندان اوین محبوس است. علت بازداشت او اعلام نشده و تمامی وسایل شخصی او نیز ضبط شده است.
نازنین محمدنژاد، نویسنده و شاعر جوان از روز ۱۸ آذر در بازداشت اطلاعات سپاه پاسداران است. الهام، خواهر او با انتشار یک ویدیو در توییترش گفته که خانواده تنها می‌دانند که او در بند دو الف سپاه در زندان اوین است.
به گفته الهام محمدنژاد، خانواده از شهرستان به تهران رفته و پیگیر علت بازداشت نازنین شده‌اند، اما هیچ پاسخی نگرفته‌اند. الهام محمدنژاد تاکید کرده که نازنین هیچ گونه فعالیت سیاسی نداشته و تنها عاشق ادبیات بوده و در یک نشریه دانشجویی مجوزدار مطلب می‌نوشته است.
کانال تلگرامی کانون نویسندگان ایران درباره نازنین محمدنژاد نوشته است: «محمدنژاد در تاریخ ۱۸ آذر در منزل شخصی‌اش در تهران توسط مأموران اطلاعات سپاه بازداشت شد. مأموران در زمان بازداشت تعدادی از وسایل شخصی محمدنژاد، از جمله تعدادی کتاب و سی دی، تبلت و همینطور کارت‌های بانکی او را ضبط کرده و با خود بردند. خانواده‌ی او در ۲۴ آذر ماه از انتقال محمدنژاد به بند دو الف زندان اوین خبر دادند.»
بنا بر گزارش کانون نویسندگان در طول این مدت، نازنین سه تماس کوتاه با خانواده‌اش داشته و گفته اجازه ندارد درباره علت بازداشتش صحبت کند. او در تمام این مدت از حق دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده محروم بوده است.
نازنین محمدنژاد متولد اسفند ۱۳۶۶ در ماهشهر و ساکن تهران است. او در زمان تحصیل در دانشگاه تهران به دلیل فعالیت‌‌های دانشجویی و مقالاتی که در نشریات دانشجویی منتشر می‌کرده به مدت یک سال از تحصیل محروم می‌شود.
او در سال ۸۸ و در جریان اعتراضات مردمی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به مدت چند روز بازداشت شد.
به نوشته کانال کانون نویسندگان ایران، نازنین محمدنژاد «تعدادی شعر، نقد ادبی، ترجمه و همچنین مقالاتی درباره‌ زنان، کارگران، تبعیض‌های ساختاری در دانشگاه‌ها و وضعیت معیشت در شهرستان‌های کوچک خوزستان» منتشر کرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »