بنياد مسيحي ايرانيان
new

مکرون به خاطر سخنرانی‌های «یهود ستیزانه» در کنفرانس سازمان ملل شرکت نمی‌کند

فرانسه به دلیل آنچه که “سابقه اظهارات یهود ستیزانه” خوانده شده، به شماری از قدرت‌های غربی و اسرائیل پیوست که کنفرانس سازمان ملل متحد در مورد نژادپرستی را تحریم کرده اند.
«محبت نیوز»- دفتر ریاست جمهوری فرانسه از تحریم کنفرانس ضد تبعیض‌ نژادی سازمان ملل متحد توسط امانوئل مکرون به دلیل «نگرانی‌هایی در رابطه با یهودستیزی» خبر داد. دفتر ریاست جمهوری فرانسه روز جمعه ۲۲ مرداد با انتشار بیانیه‌ای این خبر را اعلام کرد.
در این بیانیه گفته شده است که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با توجه به اظهارات یهودستیزانه‌ای که در گذشته در کنفرانس دوربان مطرح شده است، در برنامه امسال شرکت نخواهد کرد.
همایش امسال در نیویورک به مناسبت بیستمین‌ سالگرد کنفرانس سال ۲۰۰۱ در شهر دوربان آفریقای جنوبی برگزار می‌شود. آن کنفرانس به صدور «اعلامیه و برنامه اقدام دوربان» علیه نژادپرستی منجر شد.
کنفرانس دوربان که با هدف مقابله با نژادپرستی برگزار می‌شود، در دوره‌ گذشته با حواشی زیادی همراه بود و برخی از کشورها به انتقادات شدیدی از اسرائیل پرداختند؛ انتقاداتی که جنبه یهودستیزانه داشت.
ایالات متحده امریکا، بریتانیا، استرالیا، اسرائیل و چندین کشور اروپایی دیگر نیز به دلیل نگرانی از یهودستیزی در این کنفرانس، نشست امسال آنرا تحریم کرده اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »