بنياد مسيحي ايرانيان
new

موفقیت چشمگیر دولت بریتانیا در مبارزه با شیوع کرونا

شیوع کرونا در بریتانیا بسیار مرگبار بوده است. ۱۱۵ هزار نفر در بریتانیا در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند. اکنون دولت بوریس جانسون از واکسینه شدن ۱۵ میلیون نفر از شهروندان خود خبر داده است.

ریتانیا و آمریکا پیش از دیگر کشورهای غربی اقدام به واکسیناسیون کرونا کردند. وزارت بهداشت بریتانیا روز هشتم دسامبر با صدور مجوز امر واکسیناسیون مردم این کشور را آغاز کرد.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا به علت کاستی‌های مقابله با شیوع کرونا مورد انتقاد شدید رسانه‌ها قرار داشت. در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ تا کنون بیش از  ۱۱۵ هزار نفر از شهروندان این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

جانسون هدف نخست دولت بریتانیا در امر مبارزه با شیوع کرونا را تزریق واکسن به ۱۵ میلیون نفر تا ۱۵ فوریه اعلام کرده بود. نخست‌وزیر بریتانیا اکنون با انتشار یک پست توییتری از تحقق این هدف سخن گفته است.

بر اساس آمار منتشر شده، تا روز جمعه ۱۲ فوریه (۲۴ بهمن) بیش از ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از ساکنان بریتانیا دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند.

با توجه به این موضوع که در بریتانیا روزانه صدها هزار نفر دوز واکسن کرونا دریافت می‌کنند، عبور از مرز ۱۵ میلیون نفر قطعی به نظر می‌رسد.

البته تا کنون تنها ۵۳۵ هزار نفر در بریتانیا برای بار دوم واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. کارشناسان بر این باورند که ایمنی در برابر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ تنها پس از دریافت دوز دوم تامین می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »