بنياد مسيحي ايرانيان
new

موج سهمگین کرونا در ایران؛ سه برابر شدن فوتی‌ها در تهران

وزیر بهداشت از مواجهه با یکی از سهمگین‌ترین امواج کرونا خبر داد و سازمان بهشت زهرا از سه برابر شدن فوتی‌های تهران. تعداد شهرهای در وضعیت قرمز کرونایی در ایران دو برابر شده که شامل تهران و برخی کلانشهرها هم می‌شود.

موج چهارم شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ که مسئولان و کارشناسان در روزهای گذشته در مورد آن هشدار می‌دادند خیلی سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها بخش بزرگی از ایران را در بر گرفته است.

سعید نمکی صبح دوشنبه، ۱۶ فروردین با حضور در نشست کمیسیون بهداشت مجلس در تشریح وضعیت کنونی شیوع کرونا گفت: «ما وارد عرصه جدیدی شدیم و این موج را بسیار سهمگین‌تر از چیزی می‌بینم که برخی دوستان می‌بینند.»

به گزارش خبرگزاری “خانه ملت” وزیر بهداشت در این نشست وضعیت کنونی پاندمی کرونا در ایران را “ایام پرچالشی” خواند که می‌شد جلوی آن را گرفت.

او در یادداشتی که دو روز پیش در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده به خاطر بی‌توجهی به نظر کارشناسان و جلوگیری نکردن از انجام سفرهای نوروزی از مسئولان به شدت انتقاد کرد.

افزایش شمار مبتلایان و بستری شدگان در روزهای گذشته بیشتر به ترددها و خریدهای نوروزی اسفند ماه مربوط می‌شود و انتظار می‌رفت تاثیر مسافرت‌ها، دید و بازدیدها و سیزده ‌به در رفتن‌ها به مرور آشکار شود.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ۱۴ فروردین ماه با اشاره به این که برخی استان‌ها وارد موج چهارم پاندمی شده و برخی دیگر در استانه ورود به آن هستند، پیش‌بینی کرده بود که اثر مسافرت‌های نوروزی در افزایش شدید موارد ابتلا در ده روز آینده مشاهده شود.

۴۲ شهر جدید در وضعیت قرمز

به نظر می‌رسد این اتفاق زودتر در حال رخ دادن است. ستاد ملی مقابله با کرونا با انتشار نقشه جدید رنگ‌بندی کرونایی مناطق ایران نوشته که در فاصله یک روز ۴۲ شهر از جمله مرکز هفت استان در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) کرونایی قرار گرفته‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »