بنياد مسيحي ايرانيان
new

موج انتقادات از وزیر کانادایی به دلیل برادر خواندن طالبان

اظهارات مریم منصف، سیاستمدار افغان‌ تبار کانادایی که از تعبیر «برادران ما» برای طالبان استفاده کرد، انتقادات گسترده بین المللی را در پی داشت.
«محبت نیوز»- مریم منصف، وزیر برابری جنسیتی و نماینده لیبرال مجلس فدرال کانادا طی یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد تلاش‌های کانادا در تخلیه پرسنل ارتش این کشور از افغانستان، طالبان را “برادران ما” خطاب کرد. این اظهار نظر او با انتقادات زیادی مواجه شده است.
به نوشته ایران استار، این سیاستمدار افغان تبار کانادایی چهارشنبه ۳ شهریور در نشستی با روزنامه‌ نگاران، طالبان که در کانادا بعنوان یک سازمان تروریستی شناخته می‌شود را برادر نامید. او گفت: “من می‌خواهم از این فرصت برای گفتگو با برادران طالبانمان استفاده کنم… صداهای گروه‌های اقلیت {در افغانستان باید} به شکلی معنی‌داری شنیده شود”.
این اظهارات مریم منصف به سرعت سیل توئیت‌هایی را بدنبال داشت و برخی او را متهم به حمایت یا همدردی با طالبان کردند و عمدتن از او پرسیده بودند که چرا طالبان را “برادر” خطاب کرده است.
او با بالا گرفتن انتقادات در دفاع از خود گفت که این یک “موضوع فرهنگی” است. او افزود: “این مصطلح است که اگر به مسجد می‌ روید، هر مسلمانانی که در آنجا ببینید را به عنوان برادر و خواهر یاد می‌کنید… مطمئن باشید من همچنان عمیقن معتقدم که طالبان یک سازمان تروریستی است… تروریست‌ها سرزمین اجدادی محبوب مرا تصرف کرده‌اند…”
منصف، خود پناهنده‌ای است که خانواده‌اش از خشونت‌های طالبان در افغانستان فرار کرده‌اند. اگرچه در اسلام از مفهوم “برادر” و “خواهر” زیاد استفاده می‌شود اما اینگونه مخاطب قرار دادن اشخاص در آمریکای شمالی معمولن فقط برای رساندن مفهوم رابطه بسیار نزدیک و دوستانه است و لزومن همه از آن استفاده نمی‌کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »