بنياد مسيحي ايرانيان
new

مهدی کروبی برای سومین بار از دبیرکلی حزب اعتماد ملی استعفا کرد

مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی در نامه‌ای به الیاس حضرتی قائم مقام حزب از مقام خود کناره‌گیری کرد. کروبی در نامه خود نوشته اعتماد ملی فردمحور نیست و «بقای ما در تفکر ماست». کروبی از سال ۱۳۸۹ در حبس خانگی است.
برای سومین بار در چهار سال گذشته مهدی کروبی از سمت خود به عنوان دبیرکل حزب اعتماد ملی استعفا کرد. رهبر در حصر جنبش سبز پیش از این یک بار در سال ۱۳۹۵ و بار دیگر در سال ۹۷ از دبیرکلی حزب اعتماد ملی استعفا داده اما استعفای او پذیرفته نشده بود.
این بار کروبی در نامه استعفایش که خطاب به قائم مقام حزب اعتماد ملی، الیاس حضرتی نوشته شده، تصمیم اخیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را علت این کناره‌گیری عنوان کرده و از اعضای حزب خواسته تا با استعفای او موافقت کنند.
اوایل دیماه جاری کمیسیون ماده ۱۰ احزاب وزارت کشور، مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی را از عضویت در شورای مرکزی این حزب رد صلاحیت کرد. این در حالی است که کروبی هیچ گونه محکومیت قضایی ندارد.
مهدی کروبی در نامه استعفای خود نوشته است: «اعتماد ملی امروز یک نهاد است و دیگر منحصر به فرد نیست و به همین علت فارغ از اینکه چه کسی دبیرکل آن باشد باید به فعالیت خود ادامه دهد. بقای ما در بقای تفکر ماست که قابل حذف نیست.»
محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره خبر استعفای مهدی کروبی از دبیرکلی این حزب و رأی کمیسیون احزاب گفت: «در رابطه با تصمیمی که کمیسیون ماده ۱۰ گرفت ما اعتراضات خود را به مراجع قضایی و همچنین به خود کمیسیون اعلام کرده‌ایم و همچنان منتظر هستیم تا آنها توضیحات تکمیلی را در این رابطه اعلام کنند اما در ارتباط با استعفای آقای کروبی، مقرر شده تا جمعه این هفته شورای مرکزی نشستی را برگزار کند.»
مهدی کروبی به همراه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد سه رهبر اصلی جنبش سبز هستند که از بهمن ۱۳۸۹ بدون رسیدگی قضایی در حصر خانگی به سر میبرند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »