بنياد مسيحي ايرانيان
new

مهاجران افغان از راه‌های قانونی و همچنین قاچاقی وارد ایران می‌شوند

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان می‌گوید که از دولت ایران می‌خواهد مهاجران افغان ساکن ایران را مورد “آزار و اذیت” قرار ندهد.
به ما گزارش‌هایی رسیده که افغان‌ها در ایران با برخورد نادرست مواجه هستند… از جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم آنچنان که در گذشته از مهاجرین افغان مهمان‌نوازی کردند این روزها نیز آن‌ها را آزار و اذیت ندهند”.
سخنگوی طالبان افزود که به مهاجران افغان در ایران اجازه داده شود که “با اختیار خود به کشورشان برگردند.”
آقای مجاهد گفت که حکومت طالبان “از کانال‌های دیپلماتیک” این موضوع را با مقام‌های ایرانی در میان گذاشته‌ است.
اخیرا، گزارش‌هایی از مخالفت‌هایی با حضور مهاجران افغان در برخی از شهرهای ایران منتشر شده است، ویدیوها و عکس‌هایی از بدرفتاری نشر شده که در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌هایی داشته است.
در همین حال، امیر عبداللهیان، وزیر خارجه ایران هفته گذشته در سومین نشست کشورهای همسایه افغانستان در پکن گفت که ایران میزبان حدود پنج میلیون نفر از شهروندان افغانستان است که تعداد زیادی از آنها پس از قدرت گرفتن طالبان از کشورشان گریخته‌اند.
سخنگوی طالبان اما موج پناهجویان پس از روی کار آمدن این گروه در افغانستان را رد کرد و گفت: “در افغانستان زمینه زندگی برای همه افغان‌ها و امنیت برای همه تامین است و نیازی دیده نمی‌شود که افغان‌ها کشور خود را ترک نموده و به کشورهای دیگر مهاجر شوند
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »