بنياد مسيحي ايرانيان
new

مناسبت های مسیحی

هالوین

هالوین جشن و مراسمی مسیحی نیست!

مسیحیان فارسی زبان و نو ایمانان، همچنین نوایمانان که در کشورهای مختلف در حال زندگی هستند گاها در مورد هالووین و مراسم آن پرسشهایی دارند و میگویند حضور در جشنی که کودکان لباسهای شخصیتهای دوستنداشتنی و ترسناک را میپوشند و طلب شکلات میکنند با آموزه های کتاب چه منافاتی میتواند داشته باشد
امروزه حقیقت درباره پایان حکمرانی شیطان، رستاخیز مردگان، عدالت و شیوه برابر خداوند در داوری انسان و عاقبت کسانی که توبه نمی کنند، جامعه ما بر روی روح‌های منفک شده‌ای که تا به ابد در عالم مردگان زندگی می کنند، سحر و جادو و همنشینی با شریر سوق داده است؛ این جشن اشاعه و تبلیغ رفتارهایی که ناقض فرامین خداست، زمان بندی جشن هالوین در تضاد و به جهت تضعیف تعلیم مهم سرنوشت نهایی نوع بشر است !
هالوین از کجا آمده است ؟
شاید قبلا هم شنیده باشید ولی ارزش تکرار را دارد: هالوین مخفف کلمه‌ای انگلیسی به مضمون بعد از ظهر مقدس است و نامی است که به بعد ازظهر روز ۳۱‌ام اکتبر اطلاق می شود، که ماقبل عید “همه مقدسین ” مسیحیان کاتولیک است. پیش از این تا سال ۶۱۰ پس از میلاد، عید مقدسین کاتولیکها در ماه می برگزار میشد، اما بعد‌ها در سال ۸۳۴ بعد ازمیلاد به روز اول نوامبر منتقل شد و به عید” همه اولیا “تغییر نام داد و شامگاه پیش از آن شامگاه مقدس یا هالویین نام گرفت که این درست مصادف با روزی بود که کاهنان دروید در انگلستان، نرسمن‌ها دراسکاندیناوی و جرمن‌های بت پرست در سایر مناطق جشن” شامگاه تمام روح‌ها” را به یادبود سمن، خدای مرگ و اشرارش، برگزار می کردند. کلیسای روم در مجاب کردن مردم از اجتناب از عادات این شب توفیقی حاصل نکرد و حتی نتوانست با توسل به زور آنها را از این کار باز دارد! پس کلیسای روم از این کار دست برداشت و آن را تبدیل به عیدی برای ادای احترام به مریم مقدس و سایر مقدسین کرد، ولی همانطور که به وضوح مشاهده می کنید سایر مقدسین منکوب در فرهنگها و خرافات جاری در ملل مختلف به مرور زمان؛ قدرتی بسیار بزرگتر، تاریک تر، هیجان انگیز تر و گیج کننده تر کسب کردند.
به جمله چارلز اسپرجن واعظ بریتانیایی قرن ۱۹ و باپتیست اشاره میکنم که میگوید:
مسیح کلیسای خود را با خون خود کفاره نکرد تا پاپ (یا هر فرد دیگری) از راه سر رسد و جلال را از آن خود کند. او هرگز از آسمان به زمین قدم نگذاشت و قلب خود را برای بازخرید انسان نریخت تا یک انسان ناچیزِ گناهکار، یک انسان عادی به جلال رسیده و توسط قومها و ملتها ستوده شود و نماینده خدا بر زمین نامیده شود!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »