بنياد مسيحي ايرانيان
new

ممنوعیت مدارس از دادن پرونده تحصیلی به مادران!

 

در بخش‌نامه‌ای به اولیای مدارس گفته شده که پرونده و کارنامه دانش‌آموزان را تنها می‌توانند به پدر دانش‌آموزان تحویل دهند و مادران “ضمن احترام” نمی‌توانند این مدارک را دریافت کنند.

روزنامه شرق در گزارشی در این باره همچنین اشاره می‌کند که سلب حقوق مادران در همین حد باقی نمی‌ماند و از قول مادری بنام افسون می‌نویسد: «مثلا شما نمی‌توانید برای فرزند زیر ۱۸ سال به اسم خودش سیم‌کارت ایرانسل بگیرید. اما پدر می‌تواند چنین کاری کند. شما نمی‌توانید فرزند خودتان را به راحتی بیمه کنید. حتی در بیشتر بانک‌ها به شما اجازه نمی‌دهند به نام فرزندتان برایش حساب باز کنید. همه اینها به جرم این است که مادر هستید».

بیمه، حساب‌بازکردن، ارائه پرونده و کارنامه و مدرک تحصیلی و خریدن سیم‌کارت تلفن همراه هم اما همه این مشکلات نیست. فقدان این حقوق برای مادران در بخش درمان به‌شدت مشکل‌آفرین شده است. زنی به نام نسیم که خودش پرستار بیمارستان است می‌گوید: «امضای من را برای مجوز جراحی دخترم نپذیرفتند».

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »