بنياد مسيحي ايرانيان
new

ممنوعیت دوچرخه‌اشتراکی برای‌ دختران مشهدی

کاربران شبکه‌های اجتماعی در مشهد با انتشار توییت‌ها و تصاویری اعلام کردند که استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی برای زنان مشهدی ممنوع شده است.
آرش هاشمی، خبرنگار ساکن ایران، در اکانت توییتر خود چند عکس مرتبط با این موضوع منتشر کرده و نوشته است که «استفاده‌ دختران مشهدی از دوچرخه‌های اشتراکی در سطح شهر ممنوع شد و فقط در پارک بانوان امکان‌پذیر است.»
دوچرخه‌های اشتراکی از سوی شهرداری مشهد در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد با این حال زنان مشهدی هنگام تلاش برای استفاده از این خدمت عمومی با این پیام مواجه می‌شوند که امکان استفاده دوچرخه‌های اشتراکی در پارک‌های ویژه بانوان برای آن‌ها فراهم است.
ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی هم سال گذشته ممنوعیت دوچرخه‌سواری زنان در مکان‌های عمومی را در این استان اجرایی کرده بود.
علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، آذر ماه سال ۹۶ در پاسخ به سوالی گفته بود دوچرخه سواری زنان در مکان‌های عمومی جایز نیست.
احمد علم‌الهدی،‌ امام جمعه مشهد، نیز اول تیرماه ۹۹ ضمن مخالفت با دوچرخه‌سواری زنان در مکان‌های عمومی گفته بود که باید زنان در مکان‌هایی «دور از نگاه مردها» دوچرخه‌سواری کنند.
او تاکید کرده بود که اگر زنان در مکان‌های عمومی مثل دانشگاه دوچرخه‌سواری کنند، آتش «غرایز جنسی جوانان» را شعله‌ور می‌کنند و دانشگاه «کانون فساد» می‌شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »